mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen Poznań na IAA 2004

Volkswagen Poznań na IAA 2004

Samochody produkowane przez Volkswagen Poznań są prezentowane w Hanowerze podczas targów IAA na stoisku Volkswagen Nutzfahrzeuge. Wśród nich jest światowa premiera - nowa Caravelle.

Na tegorocznych targach pojazdów użytkowych w Hanowerze Volkswagen Nutzfahrzeuge prezentuje samochody ze swojego najnowszego programu modelowego. Oprócz niedawno wprowadzonych modeli Caddy, Transporter, Multivan oraz LT eksponowane są dwie światowe premiery: Caravelle oraz Transporter.

Caravelle - produkowany wyłącznie w poznańskiej fabryce – jest absolutną nowością na stoisku Volkswagena. Wraz z jego pojawieniem się na rynku wypełniona zostaje luka pomiędzy Transporterem w wersji Shuttle a Multivanem.

Caravelle dostępna jest w wersji normalnej oraz wydłużonej. Ta ostatnia pozwala na umiejscowienie siedzeń w czterech rzędach i transport do dziewięciu osób. Taka aranżacja wnętrza pozwala na uniknięcie konieczności składania siedzeń przy wsiadaniu i wysiadaniu. Możliwe jest również wyposażenie samochodu w podwójne siedzenie dla pasażerów mających miejsce obok kierowcy. Nowa Caravelle zapewnia bardzo wysoki komfort podróżowania, a pasażerowie mają do dyspozycji dużą przestrzeń. Samochód może być wyposażony w trójstrefowy układ klimatyzacji znany z Multivana, pozwalający na niezależną regulację stref klimatycznych dla kierowcy i pasażera oraz osób podróżujących z tyłu pojazdu.

Nowa Caravelle dostępna jest w sześciu wariantach silnikowych: do dyspozycji są cztery silniki wysokoprężne TDI o mocy od 85 KM do 174 KM oraz dwa silniki benzynowe o mocach odpowiednio 115 KM i 235 KM.

Również wszystkie modele Caddy prezentowane podczas IAA 2004 pochodzą z Poznania (Volkswagen Poznań Sp. z o.o. jest obecnie jedynym miejscem, gdzie model ten jest produkowany). Wśród nich po raz pierwszy pokazany został model z dodatkową klapą pozwalającą na za- i wyładunek długich przedmiotów. Oprócz tego eksponowane są także wersje furgon, kombi i Life. Nie brakuje także wersji specjalnych modelu Caddy przygotowanych w poznańskiej fabryce. Są to wariant pocztowy, warsztatowy, wersja policyjna oraz TAXI.

Kolejną światową premierą podczas IAA 2004 jest produkowany w Hanowerze Transporter w wersji wydłużonej, z wysokim dachem oraz dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 3,2 tony. Model ten jest dostępny w wersji furgon oraz kombi. Do dyspozycji są te same warianty silnikowe jak w przypadku nowego modelu Caravelle.

Na stoisku nie zabrakło oczywiście także pozostałych modeli z oferty Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe), tak w wersjach standardowych jak i specjalistycznych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.