mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Do moskiewskiego sądu trafiła skarga na koncern Volkswagen o bezprawne używanie przez niego nazwy Phaeton. Taką samą nazwę posiada bowiem firma z St.Petersburga.

Volkswagen bez Phaetona w Rosji?

Rosyjska firma Phaeton istnieje i używa tej nazwy handlowej od 1995 roku. Prowadzi działalność handlową i usługową, wykorzystując do tego także samochody. W pozwie skierowanym we wtorek do sądu firma domaga się, by Volkswagen przestał sprzedawać swoje modele pod tą nazwą, a także zapłacił odszkodowanie za nielegalne używanie tej nazwy w wysokości 5 mln rubli.

Według prawnika oddziału VW w Rosji, Julianny Tabastajevy, mało prawdopodobne jest, by sąd przychylił się do tej skargi. Przede wszystkim uważa, iż rosyjska firma utraciła prawa do używania nazwy Phaeton do wykorzystywanych przez siebie aut. Z drugiej strony w podobnej sprawie sąd nie zezwolił na używanie nazwy Phaeton przez jednego dealera VW w St.Petersburgu.

W 2003 roku VW sprzedał w Rosji 6.052 samochodów, w tym tylko 51 Phaetonów. Mimo niewielkiej liczby sprzedaży niemiecki koncern nie zamierza rezygnować z tego modelu na rosyjskim rynku, gdyż wpływa on na prestiż marki VW.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.