mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen e-Golf numer 100 000

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Ustępujący powoli miejsca nowemu Volkswagenowi ID.3 elektryczny e-Golf trafił właśnie 100-tysięcznego klienta.

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Wprowadzony do sprzedaży w 2014 roku, jako drugi po debiutującym rok wcześniej Volkswagenie e-up! elektryczny model Volkswagena, kompaktowy e-Golf znalazł właśnie 100-tysięcznego klienta. Uroczyste przekazanie nastąpiło w Szklanej Manufakturze w Dreźnie.

Volkswagen e-Golf to drugi seryjny samochód z napędem elektrycznym, oferowany przez niemiecki koncern. Wyposażony jest w akumulator (tzw. BEV). Volkswagen e-Golf jako jedno z najpopularniejszych aut elektrycznych w Europie zdobył uznanie wielu klientów, również w USA.

W zakładach w Dreźnie już od 2020 roku będzie montowany Volkswagen ID.3. Szklana Manufaktura zostanie rozbudowana, stając się ponadto atrakcyjnym miejscem odwiedzin dla wszystkich miłośników motoryzacji i klientów Volkswagena.

Volkswagen e-Golf nr 100000

Stutysięczny samochód to egzemplarz w kolorze „Pure White”. Trafił on do Maika Jaehde z Landolfshausen pod Hanowerem. Po uroczystym odbiorze auta jego właściciel, w ramach specjalnego programu, wziął udział w zwiedzaniu Szklanej Manufaktury.

- Volkswagen e-Golf już od ponad pięciu lat pełni funkcję ambasadora aut elektrycznych. Wyprodukowanie 100 000 egzemplarzy to dowód, że z sukcesem wykonuje tę misję. Przyczynił się do zmiany sposobu myślenia o elektrycznych samochodach torując drogę nowemu ID.3 – powiedział Holger B. Santel, szef działu Sprzedaży i Marketingu w Niemczech.

- Od 2017 roku e-Golf sprawia, że Szklana Manufaktura jest atrakcyjnym oknem wystawowym elektromobilności. W tym roku powstanie tutaj ponad 16 000 egzemplarzy tego auta – to nowy rekord. Cieszymy się, że 100-tysięczny e-Golf został wyprodukowany właśnie u nas – dodał Henning Schulzki, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Szklanej Manufakturze.

Szklana Manufaktura w Dreźnie

Produkcja e-Golfa rozpoczęła się w Wolfsburgu w 2014 roku. Z powodu wielkiego popytu od ponad 2,5 roku model ten jest dodatkowo montowany w Szklanej Manufakturze w Dreźnie. Od jesieni przyszłego roku z taśm tutejszej fabryki będzie zjeżdżać Volkswagen ID.3. Seryjna produkcja pierwszego auta skonstruowanego na modułowej platformie MEB rozpoczęła się w listopadzie w Zwickau.

Szklana Manufaktura będzie rozwijać się jako miejsce, w którym klienci mogą uroczyście odebrać swoje auto oraz jako atrakcyjne centrum wizyt miłośników motoryzacji, główny nacisk zostanie położony na samochody elektryczne. Każdego roku w stolicy Saksonii klientom przekazuje się 1 300 pojazdów. Liczba ta ma się znacznie zwiększyć w ciągu najbliższych lat.

Od stycznia do października 2019 roku na całym świecie do rąk klientów trafiło 27 900 e-Golfów, w całym 2018 roku było ich 24 800. Najważniejszymi rynkami w roku 2019 okazały się Norwegia, Niemcy, USA, Wielka Brytania i Holandia.

Volkswagen e-Golf ma moc 100 kW (136 KM) i zasięg do 230 km (wg WLTP). Nadchodzący kompaktowy Volkswagen ID.3 ma oferować zasięg nawet do 550 km, moc ponad 200 KM i moment obrotowy na poziomie 310 Nm.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 75 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Tysiąc Volkswagenów Grand California z...

Aktualności 2019-11-28

Nissan Leaf z nową, niższą ceną

Nissan Leaf z nową, niższą ceną

Aktualności 2019-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.