1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volkswagen e-Golf numer 100 000

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Ustępujący powoli miejsca nowemu Volkswagenowi ID.3 elektryczny e-Golf trafił właśnie 100-tysięcznego klienta.

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Wprowadzony do sprzedaży w 2014 roku, jako drugi po debiutującym rok wcześniej Volkswagenie e-up! elektryczny model Volkswagena, kompaktowy e-Golf znalazł właśnie 100-tysięcznego klienta. Uroczyste przekazanie nastąpiło w Szklanej Manufakturze w Dreźnie.

Volkswagen e-Golf to drugi seryjny samochód z napędem elektrycznym, oferowany przez niemiecki koncern. Wyposażony jest w akumulator (tzw. BEV). Volkswagen e-Golf jako jedno z najpopularniejszych aut elektrycznych w Europie zdobył uznanie wielu klientów, również w USA.

W zakładach w Dreźnie już od 2020 roku będzie montowany Volkswagen ID.3. Szklana Manufaktura zostanie rozbudowana, stając się ponadto atrakcyjnym miejscem odwiedzin dla wszystkich miłośników motoryzacji i klientów Volkswagena.

Volkswagen e-Golf nr 100000

Stutysięczny samochód to egzemplarz w kolorze „Pure White”. Trafił on do Maika Jaehde z Landolfshausen pod Hanowerem. Po uroczystym odbiorze auta jego właściciel, w ramach specjalnego programu, wziął udział w zwiedzaniu Szklanej Manufaktury.

- Volkswagen e-Golf już od ponad pięciu lat pełni funkcję ambasadora aut elektrycznych. Wyprodukowanie 100 000 egzemplarzy to dowód, że z sukcesem wykonuje tę misję. Przyczynił się do zmiany sposobu myślenia o elektrycznych samochodach torując drogę nowemu ID.3 – powiedział Holger B. Santel, szef działu Sprzedaży i Marketingu w Niemczech.

- Od 2017 roku e-Golf sprawia, że Szklana Manufaktura jest atrakcyjnym oknem wystawowym elektromobilności. W tym roku powstanie tutaj ponad 16 000 egzemplarzy tego auta – to nowy rekord. Cieszymy się, że 100-tysięczny e-Golf został wyprodukowany właśnie u nas – dodał Henning Schulzki, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Szklanej Manufakturze.

Szklana Manufaktura w Dreźnie

Produkcja e-Golfa rozpoczęła się w Wolfsburgu w 2014 roku. Z powodu wielkiego popytu od ponad 2,5 roku model ten jest dodatkowo montowany w Szklanej Manufakturze w Dreźnie. Od jesieni przyszłego roku z taśm tutejszej fabryki będzie zjeżdżać Volkswagen ID.3. Seryjna produkcja pierwszego auta skonstruowanego na modułowej platformie MEB rozpoczęła się w listopadzie w Zwickau.

Szklana Manufaktura będzie rozwijać się jako miejsce, w którym klienci mogą uroczyście odebrać swoje auto oraz jako atrakcyjne centrum wizyt miłośników motoryzacji, główny nacisk zostanie położony na samochody elektryczne. Każdego roku w stolicy Saksonii klientom przekazuje się 1 300 pojazdów. Liczba ta ma się znacznie zwiększyć w ciągu najbliższych lat.

Od stycznia do października 2019 roku na całym świecie do rąk klientów trafiło 27 900 e-Golfów, w całym 2018 roku było ich 24 800. Najważniejszymi rynkami w roku 2019 okazały się Norwegia, Niemcy, USA, Wielka Brytania i Holandia.

Volkswagen e-Golf ma moc 100 kW (136 KM) i zasięg do 230 km (wg WLTP). Nadchodzący kompaktowy Volkswagen ID.3 ma oferować zasięg nawet do 550 km, moc ponad 200 KM i moment obrotowy na poziomie 310 Nm.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 75 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Premiery 2020-06-25

Nissan Leaf z rządową dopłatą - ceny

Nissan Leaf z rządową dopłatą - ceny

Aktualności 2020-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera
Volkswagen Arteon Shooting Brake debiutuje w formie rasowego, rodzinnego kombi o eleganckiej linii nadwozia. Model dostępny będzie także jako hybryda plug-in oraz sportowy model R.

VW ID VW ID