mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen i zakłady Cegielskiego

Volkswagen i zakłady Cegielskiego

Volkswagen Poznań poszerza zakres kooperacji z zakładami H. Cegielski - Poznań. Dotychczasowa współpraca zostanie poszerzona o następny projekt, a kolejne są w przygotowaniu.

W ostatnich miesiącach zespoły Volkswagen Poznań i H. Cegielski - Poznań prowadziły intensywne rozmowy na temat możliwości poszerzenia wzajemnej współpracy. W ich wyniku fabryce H. Cegielski przekazane zostało nowe zlecenie z zakresu obróbki metalurgicznej.

"Postrzegamy to jako początek długofalowej współpracy w nowych obszarach działalności. Nowe zlecenie może być dla fabryki H. Cegielski początkiem aktywności w sektorze motoryzacyjnym. Liczymy na udane partnerstwo." - powiedział Jörn Reimers, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Zespoły fachowców z obydwu firm sprawdzają możliwości przekazania kolejnych zleceń. Zdefiniowane zostały dalsze projekty z branży metalurgicznej oraz z zakresu podmontażu. Obecnie sprawdzana jest rentowność tych rozwiązań dla obydwu partnerów.

Już od dłuższego czasu spółki zależne HCP dostarczają odlewni Volkswagen Poznań m.in. energię elektryczną oraz cieplną. Obydwie firmy współpracowały również w obszarze usług z zakresu logistyki i utrzymania ruchu.

Odlewnia Volkswagen Poznań powstała w 1996 roku. Należy do jednych z najnowocześniejszych odlewni stopów aluminium w Europie. Produkowane tutaj elementy to m.in. głowice cylindrowe oraz obudowy kolumny kierowniczej. W odlewni zatrudnienie znajduje blisko 1.000 osób.

Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze, Niemcy, jest drugą fabryką w Europie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.