mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen myśli o Zastavie

Volkswagen myśli o Zastavie

Udało się z Dacią, dlaczego nie miałoby się udać i z Zastavą? Serbski obecnie koncern znalazł się w ostatnim czasie w kręgu zainteresowań kilku liczących się producentów motoryzacyjnych.

Volkswagen myśli o Zastavie
Największy na europejskim rynku koncern motoryzacyjny - Volkswagen wyraził otwarcie chęć nabycia fabryki Zastavy w miejscowości Kragujevac położonej ok. 130 km na południowy-wschód od Belgradu. W tym celu tuż przed Świętami Wielkanocnymi w fabryce pojawiła się nawet niemiecka delegacja. Według niemieckiego dziennika Handelsblatt, gdyby Volkswagen zdecydował się na kupno serbskiej fabryki, musiałby się liczyć z dużymi inwestycjami ze względu na dość przestarzałe wyposażenie fabryki.

I właśnie to głównie zdecydowało, że General Motors nie podjął dalszych negocjacji w sprawie swojego zaangażowania. Mimo że od września ubiegłego roku z linii montażowych zjeżdżają Zastavy na licencji Opla Astry z przeznaczeniem na lokalny rynek. Fabryka wytwarza też model Zastava 10, który z kolei jest produkowany od 2005 r. na licencji Punto drugiej generacji. Auto to trafia także na eksport do Rosji.

Właśnie Rosja, a właściwie ułatwiony dostęp z Serbii na rynek rosyjski, wydaje się być przewodnim motywem zainteresowania fabryką Zastavy. Z punktu widzenia władz państwowych jeden silny właściciel fabryki byłby lepszym rozwiązaniem, niż obecna sytuacja, kiedy to w fabryce powstają auta na licencji różnych producentów. Dodatkowo w obliczu problemów finansowych, z jakimi boryka się fabryka, inwestycja np. Volkswagena byłaby niczym zbawienie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Zastava

Podobne wiadomości:

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Premiery 2018-11-22

Volkswagen Passat B8 po face liftingu

Volkswagen Passat B8 po face liftingu

Premiery 2019-02-07

Komentuj:

~rafi 2008-04-04

co ty nie powiesz avert...

~avert 2008-04-03

wyglada jak punto II :)

~elunia71 2008-03-28

bardzo dobry pomysl . pewnie sobie kupie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
600 taksówek na wodór dla Paryża
600 taksówek na wodór dla Paryża
Toyota Mirai, pierwszy masowy samochód osobowy z napędem hybrydowym, trafi do paryskiej sieci taksówkarskiej.