mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189

Niemiecki koncern, który sprząta po aferze z silnikami wysokoprężnymi EA189 rozpoczął akcję serwisową. Najpierw cały program naprawczy obejmie dwulitrowe jednostki TDI. Zobacz, czy musisz szykować się na dodatkową wizytę w serwisie

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową z silnikami EA189
Volkswagen rozpoczyna całą akcję serwisową od Amaroka, a następnie zabierze się za Passata. „Rozpoczynając akcję serwisową robimy wielki krok naprzód. Nasi klienci skorzystają z dobrego technologicznego rozwiązania i mogą być pewni, że zostanie ono szybko wdrożone” - , powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen Samochody Osobowe.

W ramach akcji serwisowej przewidziano aktualizację oprogramowania w jednostkach napędowych EA189 o pojemności 1,2 l, 1,6 l oraz 2,0 l. Volkswagen obiecuje, że cały proces nie potrwa dłużej niż pół godziny. Przypominamy, że w silniku 1,6 l zostanie dodatkowo zamontowany przepływomierz, co zwiększy czas naprawy do 45 minut.

Na pierwszy ogień poszedł silnik 2,0 TDI montowany w Volkswagenach Amarok, po kilku tygodniach na serwis trafią Passaty, oraz inne model, w których pracuje jednostka o oznaczeniu kodowym EA189. Pod koniec drugiego kwartału rozpocznie się akcja serwisowa dotycząca silników 1,2 l. Od początku trzeciego kwartału, Volkswagen zaprosi do siebie właścicieli samochodów, w których zamontowano silnik 1,6 TDI.

Przypominamy, że cała akcja serwisowa to efekt zeszłorocznej afery związanej z oszukiwaniem w testach  emisji spalin. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 79 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Cena podstawowa już od: 151 078 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Szef VW w USA odchodzi z firmy

auto motor i sport 2016-03-10

Prezes Volkswagena w USA, Michael Horn złożył rezygnację. Oficjalne oświadczenie mówi o obustronnej ugodzie.

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

Aktualności 2018-10-26

Komentuj:

~Zenon 2016-02-05

Wcześniej VW narażając się na wpadkę i ewentualne jej konsekwencje (widzimy jakie one są), posunął się do oszustwa by ich samochody spełniły normy emisji spalin, a dziś oznajmia że mają doskonałe rozwiązanie problemu , otóż zmienią coś w programie i będzie idealnie. Czyli narażali się mając doskonałe rozwiązanie problemu? Tylko mi tutaj coś śmierdzi? Jaki będzie koszt tej "naprawy", 20% mocy mniej czy jakieś inne generalnie manewry?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
Zakończyła się wyprawa pod hasłem No Trace Expedition, w której podróżnik Marek Kamiński przejechał 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem.