1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volkswagen stracił niewiele w kryzysie

Volkswagen stracił niewiele w kryzysie

Volkswagen przedstawił swoje wyniki sprzedaży samochodów po pierwszym półroczu. W porównaniu z rokiem ubiegłym niemiecki koncern zanotował spadek rzędu 5%, co oznacza, że na globalnym rynku pojawiło się "tylko" 3,1 mln aut ze znaczkiem VW.

Volkswagen stracił niewiele w kryzysie
Do sumarycznego wyniku koncernu wliczone zostały oczywiście rezultaty wszystkich dziewięciu marek samochodowych, którymi zarządza firma z Wolfsburga. Niebawem wyniki te mogą się zmienić, bowiem VW wykazuje coraz większą aktywność w próbie wykupienia pakietu większościowego Porsche.

Mimo wszystko wynik osiągnięty przez niemiecki koncern w dobie kryzysu może napawać szefów optymizmem. Dla pórwnania utopiony w długach General Motors w pierszwym półroczy zanotował stratę 21,8%. Dla przypomniena warto dodać, że w zestawieniu na koniec 2008 roku GM był drugim koncernem na świecie pod względem sprzedanych aut. VW był na miejscu trzecim. Numerem jeden była Toyota, która jeszcze nie ujawniła raportu za pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku.

Według zapowiedzi szefów VW ranking ten może zmienić się w ciągu najbliższej dekady. Niemcy ogłosili, że do 2018 roku przeskoczą japońskiego lidera i to oni zostaną najbardziej "wpływowym" koncernem na świecie.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna premiera

Volkswagen Arteon Shooting Brake – oficjalna...

Premiery 2020-06-24

Toyota GR Yaris - tajemnice hot-hatcha

Toyota GR Yaris - tajemnice hot-hatcha

Aktualności 2020-06-09

Komentuj:

~bugatti 2009-07-27

Gratulacje dla VW ale żeby stać się lepszym i przeskoczyć Toyotę to VW musi wprowadzić całą plejadę nowych samochodów wewszystkich 9 markach i nowe technologie wprowadzić i koniecznie hybrydowy napęd a jeszcze lepiej elektryczny do swoich samochodów nowe skrzynie biegow nowe silniki ma na to VW 9 lat.A to bardzo malo czasu zeby stać sie nr1w produkcji samochodow na całym świecie i przegonić Toyotę i na to bedą potrzebne kolosalne kwoty.A do tego czasu droga tak dluga jak z tąd do nieba.Życzę VW powodzenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie
Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie
Toyota Highlander to największy hybrydowy SUV Toyoty. Samochód od przyszłego roku po raz pierwszy będzie dostępny w Europie Zachodniej i Środkowej.

VW ID VW ID