mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volkswagen szuka miejsca dla ćwierć miliona aut

Volkswagen szuka miejsca dla ćwierć miliona aut

W związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów emisji spalin, Volkswagen ma problem ze znalezieniem miejsc parkingowych dla aż 250 tys. samochodów.

Volkswagen szuka miejsca dla ćwierć miliona aut

Dostawy ćwierć miliona samochodów Volkswagena czeka spore opóźnienie w związku z koniecznością wykonania dodatkowych badań emisji spalin, związanych z wchodzącymi w życie nowymi wytycznymi.

Nowo wyprodukowane egzemplarze upychane są gdzie się tylko da, ale znaleźć miejsce dla 250 tys. pojazdów wcale nie jest takie proste. Ani tanie. Wynajmowane są garaże wielopoziomowe i inne place. Rozważana jest też lokalizacja parkingu na lotnisku w Berlinie.

Samochody stać będą na pewno przez sierpień, jako że Volkswagen jest jednym z tych producentów, którzy muszą uporać się z wprowadzeniem norm WLTP. Te wchodzą w życie od 1 sierpnia.

W związku z zaleganiem samochodów na parkingach, wstrzymana ma być produkcja w zakładach firmy w Wolfsburgu. Przez sierpień i wrzesień taśmy zatrzymają się na jeden lub dwa dni w tygodniu. Również zakłady w Zwickau czekają przestoje.

Przedstawiciele marki mówią, że wynajęto już sporo miejsca na samochody, ale szukane są dodatkowe, w tym dla aut, które miałyby nie przejść nowych testów. Rozważana jest strefa lotniska Berlin Brandenburg – to miało zostać otwarte już w 2011 roku, ale data została przesunięta na rok 2021.

Jedną z ofiar nowych testów WLTP została obecna generacja Volkswagena Golfa GTI, choć odmiana GTI Performance będzie wciąż dostępna.

WLTP – co to jest?

Nowy cykl testowy WLTP zakłada ponad dwa razy dłuższy dystans do pokonania (ponad 23 km zamiast 11), a samo badanie trać ma 30 minut, zamiast 20. W cyklu większy ciężar przeniesiony jest na jazdę pozamiejską, ale przy tym mocno skrócono czas postoju, przez co auta z systemem start-stop będą miały mniejszą przewagę.

Sporym utrudnieniem dla producentów jest też wymóg sprawdzenia z osobna każdej konfiguracji silnik-napęd-wyposażenie. Wcześniej badana była jedna, zazwyczaj podstawowa wersja auta.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Aktualności 2019-01-03

Volkswagen ID R z nowym rekordem Północnej Pętli toru Nürburgring

Volkswagen ID R z nowym rekordem Północnej...

Aktualności 2019-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault EZ-GO w Warszawie
Renault EZ-GO w Warszawie
Elektryczny pojazd autonomiczny Renault EZ-GO po raz pierwszy przyjedzie do Polski.