mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Volvo 9700 dla Orbisu

Volvo 9700 dla Orbisu

W czerwcu jeden z największych polskich przewoźników międzynarodowych – firma Orbis Transport, odebrał 5 autobusów turystycznych Volvo 9700.

Tym samym zrealizowany został największy jak do tej pory w Polsce tegoroczny kontrakt na dostawę autobusów turystycznych.

Stał się on możliwy, dzięki bardzo dobrym ocenom z eksploatacji pierwszego autobusu Volvo 9700 zakupionego przez Orbis Transport w maju ubiegłego roku. Na wybór Volvo jako dostawcy autobusów turystycznych wpływ miały również wsparcie posprzedażowe i gęsta sieć serwisowa w Europie. Obecne dostawy są dla Volvo szczególnie ważne także z prestiżowego punktu widzenia - Orbis Transport to bowiem doskonale znany w Polsce przewoźnik międzynarodowy.
 
Wszystkie dostarczone autobusy zostały wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. W Orbisie będą wykorzystywane przede wszystkim do liniowych przewozów do Wielkiej Brytanii. Volvo 9700 zakupione w roku ubiegłym najczęściej służy pasażerom na jednym
z najtrudniejszych (ze względu na przejazd przez Pireneje i temperatury w lecie) i najdłuższych szlaków komunikacyjnych w Europie – z Przemyśla do Madrytu.

Orbis Transport posiada 34 autokary, wozi pasażerów do ponad 100 europejskich miast. Co roku dokonuje zakupu nowych autobusów, zazwyczaj dwóch-trzech. W roku bieżącym, dzięki dobrym ubiegłorocznym wynikom i otwarciu nowych linii Orbis zakupił aż 8 nowych pojazdów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.