1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego SUV-a

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego SUV-a

Firma Volvo Car Poland ogłosiła polskie ceny swojego flagowego modelu: Volvo EX90. Samochód miał swoją premierę kilka dni temu, a już pojawiły się polskie ceny tego samochodu i wraz z nimi pierwsze zamówienie tego auta przez polskiego klienta.

Volvo EX90 - polski cennik elektrycznego SUV-a

Zgodnie z zapowiedziami, Volvo EX90 jest obecnie dostępne w dwóch najmocniejszych wersjach silnikowych. Każda z nich jest wyposażona w dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 111 kWh:

  • wersja Twin Motor o mocy 402 KM kosztuje 479 900 zł brutto,
  • wersja Twin Motor Performance 517 KM kosztuje 499 900 zł.

Wersja Twin Motor przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 s. Wersja Performance – w 4,9 s. Zasięg WLTP w trybie mieszanym wynosi odpowiednio 580 i 585 km. W przyszłości pojawią się kolejne wersje – także z jednym silnikiem.

Każda z tych wersji jest bogato wyposażona, ale czym byłby segment premium, gdyby nie dało się zaszaleć jeszcze mocniej. Standardowo każde z auto jest dostarczane na sporych obręczach – 21 cali. Za dopłatą 4550 zł można mieć obręcze 22 cale, z aerodynamicznym wypełnieniem. Dopłaty 2450 zł wymagają przyciemnione szyby tylne, a 9000 zł zapłacimy za dodatkowe progi. Standardem jest zestaw audio Bose z 14. Głośnikami. Za 25 000 zł otrzymamy nagłośnienie Bowers&Wilkins. 11 400 zł wymaga zestaw Pilot Assist Package, a 5700 zł – dopłata do tapicerki z szarej wełny. Klikając w cenniku każdą pozycję, jaka jest do odhaczenia, dojdziemy do kwoty około 580 000 zł.

Volvo EX90 - napęd, zasięg, ładowanie

Dzięki opracowanej przez nas zupełnie nowej, w pełni elektrycznej technologii Volvo EX90 jest idealnym towarzyszem sprzyjającym bardziej zrównoważonemu stylowi życia rodziny. Na jednym ładowaniu, zgodnie z przebiegiem jazdy testowej w cyklu pomiarowym WLTP, zapewnia do 600 kilometrów zasięgu bez emisji spalin, a ładowanie od 10 do 80 procent trwa poniżej 30 minut.

Początkowo dostępna dwusilnikowa wersja z napędem na wszystkie koła jest napędzana akumulatorem o pojemności 111 kWh i dwoma silnikami elektrycznymi z magnesami trwałymi, dostarczającymi łącznie 380 kW (517 KM) i 910 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z zupełnie nowym podwoziem daje to niezapomniane wrażenia płynności jazdy.

Volvo EX90 zawiera około 15 procent stali pochodzącej z recyklingu, 25 procent aluminium pochodzącego z recyklingu, a także 48 kilogramów tworzyw sztucznych i materiałów biopochodnych pochodzących z recyklingu, co odpowiada około 15 procentom wszystkich tworzyw sztucznych użytych w samochodzie – jest to najwyższy poziom wśród wszystkich dotychczasowych samochodów Volvo.

Volvo EX90 jest też naszym pierwszym samochodem wyposażonym we wszystkie niezbędne urządzenia umożliwiające ładowanie dwukierunkowe. Jest to technologia, dzięki której można wykorzystać akumulator samochodowy jako dodatkowe źródło energii, na przykład do zasilania domu, innych urządzeń elektrycznych lub innego elektrycznego modelu Volvo. W przyszłości planujemy udostępnić ładowanie dwukierunkowe, zaczynając od wybranych rynków.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo napęd elektryczny cennik

Podobne wiadomości:

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli...

Aktualności 2022-08-05

Suzuki S-Cross Strong Hybrid już w salonach

Suzuki S-Cross Strong Hybrid już w salonach

Premiery 2022-08-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!