1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Gama modelowa Volvo dynamicznie się rozwija. Po niedawnej premierze modelu XC60 przyszedł czas na mniejszego brata - XC40. W sieci pojawiło sie pierwsze zdjęcie, które zdradza wygląd tylnej części nadwozia.

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Na premierę nowego Volvo XC40 musimy poczekać do września, gdy rusza salon motoryzacyjny we Frankfurcie. Jednak kilka godzin temu w sieci pojawił się pierwszy przeciek na temat nowego SUV-a ze Szwecji.
Na niemieckiej stronie Volvo Cars pojawiło się pierwsze zdjęcia prezentujące tylną część nadwozia. Nie ujawnia zbyt wiele, ale możemy zauważyć, że produkcyjna wersja XC40 mocno przypomina prezentowany rok temu koncept 40.1. Szczególnie widać to po kształcie lamp oraz zintegrowanym spojlerze dachowym.

Można się spodziewać, że to nie koniec podobieństw w porównaniu z wersją koncepcyjną. Na pewno pojawi się charakterystyczny motyw "młota Thora" w przednich lampach LED, znany ze wszystkich nowych modeli Volvo.

Mniejszy brat XC60 i XC90 będzie dostępny w wersji jedno- lub dwukolorowej. Takie trendy panują obecnie w segmencie kompaktowych SUV-ów. To jeden z wniosków, jakie można wyciągnąć oglądając pierwsze zdjęcie. We wnętrzu na pewno pojawią się motywy, które przekonają młodszych klientów. Można się spodziewać tapicerek w niestandardowych kolorach oraz materiałów wysokiej jakości.

Volvo XC40 zbudowano na platformie CMA (Compact Modular Architecture), a pod maskę trafią trzy-lub czterocylindrowe silniki turbo. Polityką Volvo zakłada, że od 2019 roku z oferty znikną wszystkie modele pozbawione silnika elektrycznego. Ponadto  pojawi się wersja plug-in hybrid. Plany zakładają produkcję 100 tys. egzemplarzy Volvo XC40 rocznie. To pomoże zwiększyć łączną produkcję, wynoszącą jeszcze rok temu 534 tys. sztuk.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Motor Poland przekazuje auta szpitalowi
Suzuki Motor Poland przekazuje auta szpitalowi
W ramach akcji „Suzuki dla lekarzy” do Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie trafiła flota miejskich samochodów japońskiej marki. Modele Swift i Ignis będą wykorzystywane przez stołecznych medyków w codziennej walce z COVID-19.