mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Richards zadowolony z debiutu MINI

WRC: Richards zadowolony z debiutu MINI

Pomimo, że do mety Rajdu Sardynii dojechał tylko jeden fabryczny egzemplarz MINI WRC Daniego Sordo, to szef brytyjskiej stajni David Richards, jest zadowolony z osiągniętego wyniku i formy całego zespołu w debiucie WRC.

WRC: Richards zadowolony z debiutu MINI
Pierwsze koty za płoty. Ze strony MINI przyszedł czas na pierwsze refleksje po debiucie w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas Rajdu Sardynii. Szef zespołu fabrycznego, a także firmy Prodrive przygotowującej rajdowe odmiany MINI Countrymana, wyciągnął z występu pozytywnego wnioski. "Myślę, że udało nam się pokazać potencjał samochodu" - mówi zadowolony Richards. "Sądzę, że udowodniliśmy, że możemy jeszcze wiele zdziałać i ustanawiać kolejne kamienie milowe na drodze do mistrzostwa świata" - dodaje Brytyjczyk.

MINI udało się dowieźć do mety tylko jedno fabryczne auto. To należące do Daniego Sordo. Hiszpan w Rajdzie Sardynii zajął szóste miejsce. Drugie auto prowadzone przez Krisa Meeke niestety uległo wypadkowi. "Chciałbym, że cały rajd dla Krisa przebiegł tak jak jego pierwsze odcinki. Ale takie jest życie, nic nie możemy zrobić" - mówi szef Prodrive. "Dani pojechał tak jak tego oczekiwaliśmy, wykonał kawał solidnej roboty i zebrał sporo cennych danych" - podsumował. Wypadek Krisa Meeke mógł być spowodowany problemem z przepustnicą, która zacinała się już podczas treningu przed rajdem. Zespół jednak koniecznie chciał wystartować oboma autami i niestety, awaria dopadła Brytyjczyka ponownie w piątek, podczas pierwszego etapu rajdu.

"Wiemy jak to naprawić, ale na rajdzie nie mieliśmy dostępu do części zamiennych. Po prostu nie przewidziliśmy takiej awarii" - tłumaczy Richards. "Myślę, że w ciągu tego tygodnia rozwiążemy wszystkie problemy związane z przepustnicą" - dodał.

Mimo tych przykrych wydarzeń 58-latek wróży pomyślną przyszłość dla MINI w WRC. "Wszystkie znaki na niebie wskazują, że od początku podejmowaliśmy właściwe decyzje. Nie zanotowaliśmy żadnych problemów z niezawodnością aute, które mogłyby nas mocno niepokoić" - zakończył David Richards.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI WRC David Richards Rajd Sardynii Prodrive

Podobne wiadomości:

Nowe Mini John Cooper Works GP

Nowe Mini John Cooper Works GP

Aktualności 2019-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi Q7 po face liftingu
Audi Q7 po face liftingu
Audi Q7 przeszło gruntowne odświeżenie, zarówno z zewnątrz, w kabinie, jak i pod względem technicznym.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK