mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WTC montuje dodatkowe zbiorniki paliwa

WTC montuje dodatkowe zbiorniki paliwa

W związku z otwarciem granic i zmianą zapotrzebowania na pojemność zbiorników paliwa firma DAF Trucks N.V. ma do zaoferowania szeroką gamę zbiorników paliwa do pojazdów serii XF.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej firmy transportowe operujące w transporcie międzynarodowym działają w zmienionych warunkach. Przykładem jest szybsze wykonywania przewozów z racji zniknięcia czasochłonnych odpraw celnych, co przekłada się na większe przebiegi pojazdów w ciągu roku. Większe przebiegi, to większe przychody z działalności przewozowej, ale także większe koszty, m.in. paliwa.

Koszty paliwa stanowią znaczną pozycję w wydatkach firmy, a ogólne tendencje zmian cen nie wskazują na ich obniżenie. Na szczęście zniesiono limit wwozu za granicę maksymalnie 200 l paliwa w zbiornikach pojazdu. Nie istnieją zatem tego typu ograniczenia, pozostaje zatem wykorzystać spore i nadal istniejące różnice w cenach paliw w Polsce i "starych" krajach UE. Zgodnie z Dyrektywą Rady Unii Europejskiej 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r. w sprawie opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej, przewożenie paliwa w nie homologowanych przez producenta zbiornikach dodatkowych może podlegać opodatkowaniu w kraju, gdzie taki pojazd może być kontrolowany. Pozostaje zatem jedyna, korzystna dla użytkownika opcja – montaż oryginalnego dodatkowego zbiornika.

DAF Trucks Polska wyszedł więc naprzeciw swoim odbiorcom i poszerzył wybór zbiorników paliwa w swoich modelach do transportu międzynarodowego. I tak, model FT serii XF (ciągnik siodłowy 4x2) oferowany będzie z następującymi pojedynczymi zbiornikami: stalowymi 390 l i 560 l oraz aluminiowymi o pojemnościach 430, 620, 750, 870 i 995 litrów. Możliwe jest także zamówienie zbiorników podwójnych. Do wersji o rozstawie osi 3,60 m oferowane są zbiorniki 750+240 litrów, zaś do wersji o rozstawie osi 3,80 m zbiorniki 750+430,870+430 oraz 995+500 litrów.

"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową na zbiorniki, wraz z montażem" – mówi Jarosław Abramczyk, Dyrektor Obsługi Posprzedażnej WTC. "Montujemy tylko zbiorniki DAF, zapewniając w ten sposób pełne bezpieczeństwo zarówno zmodyfikowanego produktu, jak i interesów naszych klientów"

Przykładowo zbiornik stalowy 560 litrowy DAF, z całym potrzebnym oprzyrządowaniem, wraz z malowaniem, czasochłonnym demontażem i przesunięciem elementów uprzednio zamocowanych na ramie, by zrobić miejsce na dodatkowy zbiornik oraz jego montażem jest już w cenie 8700 zł netto. Jest to inwestycja, która zwraca się - przy obecnych cenach paliw w Polsce i np. w Niemczech (przyjmując średnie spalanie ciągnika siodłowego na 32 litry na 100 km) - już po przebiegu około 22 tysięcy kilometrów. W praktyce, przy obecnych przebiegach jest to okres niecałych 2 miesięcy!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.