mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WTC rozwija działalność

WTC rozwija działalność

Zakres działalności Warsaw Truck Center to sprzedaż pojazdów ciężarowych DAF, usługi serwisowe oraz sprzedaż pojazdów używanych.

WTC rozwija działalność

"Zadowolenie klientów jest miarą jakości naszych produktów i usług; zarówno w zakresie doradztwa technicznego, jak i wychodzenie do klienta z ciekawymi ofertami marketingowymi. Klient to wyznacznik jakości naszej firmy, a WTC stawia na jakość w pełnym tego słowa znaczeniu" – te słowa Prezesa WTC Petera Stahn są od początku wyznacznikiem działalności WTC.

Firma Warsaw Truck Center rozpoczęła swoją działalność 01 września 2002 r. jako Autoryzowany Dealer DAF. Siedziba mieści się w dogodnej dla klientów lokalizacji – w Wolicy koło Warszawy. Rejon sprzedaży obejmuje swoim zasięgiem 6 województw – mazowieckie, wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Dodatkowe punkty sprzedaży, oprócz tych które funkcjonują przy stacjach serwisowych znajduja się w Gądkach k/ Poznania oraz Tuszynie k/ Łodzi.

Głównym zamierzeniem WTC jako wytyczonym celem strategicznym jest uruchomienie sieci stacji serwisowych w najdogodniejszych dla klientów lokalizacjach, w odległościach nie większych niż 100 km.

WTC, działająca ponad rok na rynku notuje bardzo dynamiczny rozwój i w swoich zamierzeniach konsekwentnie realizuje plan rozwoju swojej sieci serwisowej. 02 listopada 2002 br. uruchomiono stację serwisową – WTC w Wolicy koło Warszawy, 18 sierpnia 2003 rozpoczął działalność kolejny serwis w Rybniku, natomiast 17 listopada 2003 to start dla WTC Wrocław.

WTC sprzedało w ciągu 4 miesięcy br. 298 samochodów nowych oraz 50 używanych. I jest to dokładnie 45 %  rocznego planu sprzedaży WTC. Wśród 298 pojazdów nowych 40% dotyczy sprzedaży flotowej, czyli kontraktów powyżej 10 szt., pozostałe 60% to sprzedaż do klientów kupujących mniejsze ilości pojazdów w jednym kontrakcie, najczęściej 3 – 4 szt. Bieżąca sprzedaż WTC w zdecydowanej większości to ciągniki siodłowe serii XF i CF. Tylko 5% pojazdów sprzedawanych stanowią pojazdy lekkie z przedziału 6 -16 ton dmc. Ta struktura sprzedaży w najbliższym czasie ulegnie zmianie na korzyść pojazdów lekkich. Od maja br. DTP wprowadza nowe ciekawe rozwiązania dotyczące sprzedaży LF-ów i z pewnością wpłynie to na zwiększenie sprzedaży pojazdów w tym segmencie.

Założeniem WTC jest gwarancja wysokiej jakości w zakresie obsługi klienta i doradztwa technicznego. W swojej ofercie WTC posiada szeroką gamę pojazdów – serie DAF LF, DAF CF, DAF XF o dużym zróżnicowaniu na podwozia, ciągniki siodłowe, wywrotki, pojazdy skrzyniowe i specjalistyczne, w klasie od 6 – 40 ton masy całkowitej. Standardem pojazdów DAF są silniki spełniające normę czystości spalin Euro 3. Niezwykłą zaletą pojazdów DAF jest stosunkowo niskie zużycie paliwa oraz niska awaryjność.

WTC oferuje kompleksowe usługi w zakresie napraw pojazdów DAF wraz z zabudową, a także naprawy pojazdów innych marek.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.