mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Chinach w końcu wzrost

W Chinach w końcu wzrost

Przerwany został trwający trzy miesiące spadek sprzedaży aut w Chinach. W lipcu w porównaniu do czerwca liczba sprzedanych nowych samochodów zwiększyła się o 1,6 procenta.

Analitycy rynku przestrzegają jednak przed przedwczesną radością, gdyż cały czas trudno dostępne są kredyty na zakup samochodów, a bez nich trudno będzie utrzymać rosnący trend.

Według oficjalnych danych stowarzyszenia producentów samochodowych lipcowa sprzedaż aut osobowych wyniosła 169.953 sztuk. Jednak w porównaniu do lipca zeszłego roku odnotowano spadek o 3,71%, po raz pierwszy w tym roku. Na koniec roku oczekiwana jest nieznaczna poprawa koniunktury. Całoroczna sprzedaż ma być od 10 do 20 procent lepsza od ubiegłorocznej, podczas gdy w 2003 r. sprzedaż została podwojona.

Lipcowa poprawa jest z pewnością zasługą obniżek cen przez największe koncerny obecne na rynku. Volkswagen zdecydował się na obniżkę średnio o 11,7%, w ślad za nim poszedł General Motors z obniżką rzędu 11%. Sprzedaż dwóch spółek, w których udziały ma VW, poprawiła się łącznie o 53% w porównaniu do wyników czerwcowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.