1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. W Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 – z napędem na gaz ziemny CNG.

W Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy z napędem na gaz ziemny CNG

W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.

Nowa wersja Volkswagena Caddy 5, której produkcja rozpoczęła się w poznańskim zakładzie, wyposażona jest w biwalentny, czyli pracujący zarówno na benzynę, jak i na gaz ziemny silnik TGI. To jednostka napędowa 1.5 TGI o mocy 96 kW z manualną skrzynią biegów. W samochodzie montowanych jest aż pięć zbiorników gazu o łącznej pojemności wodnej 139 l. Mieści się w nich ok. 35 m3 gazu pod ciśnieniem 180-200 bar. Zbiornik benzyny ma natomiast pojemność 11,5 l.

W napęd CNG wyposażana jest dłuższa wersja modelu - Volkswagen Caddy 5 Maxi, z rozstawem osi wynoszącym 2970 mm, zarówno w wersji Cargo, jak i w wersji osobowej: Kombi, Life oraz Style, w tym również w wersji 7-miejscowej. Volkswagen Caddy z napędem CNG standardowo wyposażony jest m.in. w Digital Cockpit (pozwala to np. na wyświetlanie równolegle dodatkowych paramentów jazdy dla gazu CNG oraz dla benzyny) oraz w centralny zamek z systemem Keyless Start.

„Konsekwentnie poszerzamy paletę produkowanych w Poznaniu pojazdów, dając naszym klientom możliwie najszerszy wybór modeli, wersji nadwoziowych i wyposażenia. Caddy z napędem na gaz ziemny stanowi ważne uzupełnienie tej oferty, łącząc walory użytkowe z przyjaznym środowisku napędem” - mówi Marcin Kanturski, kierownik produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu i dodaje: „W związku z rozpoczęciem produkcji kolejnej wersji Caddy 5, zakład musiał przejść pewne modyfikacje, umożliwiające montaż w nim instalacji gazowej. W jednej z hal montażowych uruchomiliśmy nowe stanowiska podmontażu zestawów gazowych oraz kontroli szczelności. Dbając o najwyższe bezpieczeństwo pracowników i produkcji, stanowiska te wyposażone zostały dodatkowo w system detekcji metanu oraz okapy wentylacyjne.”

W przypadku poprzedniego modelu Caddy, który również oferowany był w wersji z napędem CNG, wyprodukowane w Antoninku i wyposażone już wstępnie w wydech, reduktor ciśnienia, główny przewód gazowy i mały zbiornik benzynowy samochody były transportowane do zakładu zabudów specjalnych w Swarzędzu i tam uzupełniane o instalację CNG. Caddy 5 z napędem na gaz ziemny powstaje w całości w głównym zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu.

Montaż instalacji gazowej na gaz ziemny wymaga od pracowników Volkswagen Poznań specjalnych umiejętności. W związku z tym, w ramach przygotowania do produkcji seryjnej Caddy 5 CNG, został zorganizowany szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości. Ponad pięćdziesięciu pracowników zostało przeszkolonych i uzyskało uprawnienia Transportowego Dozoru Technicznego umożliwiające tankowanie samochodów CNG oraz uprawnienia gazowe SEP (G3).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 98 104 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Amarok - oficjalna premiera

Nowy Volkswagen Amarok - oficjalna premiera

Premiery 2022-07-08

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Aktualności 2022-03-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!