mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W listopadzie jeszcze mniej

W listopadzie jeszcze mniej

W listopadzie na teren Polski zostało sprowadzonych 80.467 używanych pojazdów z terenu innych państw członkowskich. Jest to wynik o prawie 10 tys. gorszy od październikowego, kiedy Polacy sprowadzili 90.303 auta.

Łącznie od maja, kiedy to "otwarte" zostały granice, nasi rodacy wwieźli do Polski już 690.666 aut używanych. Od miesięcy letnich, gdy sprowadzono tych aut najwięcej, liczba ta powoli maleje. Nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to jakąś trwalszą tendencję, czy jest to związane z okresem świąteczno-zimowym. A może rynek używanych już się naturalnie nasycił i nie są potrzebne już żadne regulacje prawne chroniące nasz rynek przed zalewem aut zza zachodniej granicy. Prawdę poznamy zapewne w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Nieznacznie wzrasta też liczba importowanych aut spoza terenu Unii Europejskiej. W listopadzie było to 1.315 samochodów - najwięcej od czasu naszej akcesji. W siedmiu ostatnich miesiącach Polacy odprawie celnej poddanych zostało 7.314 aut.

W listopadzie budżet państwa zarobił na sprowadzonych autach w ramach podatku akcyzowego ponad 98,6 mln zł, a od maja liczba ta wynosi już 839.316.757 zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.