mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W ślady Hołka

W ślady Hołka

I runda Kierowcy Roku 2002

W niedziele, we Wrocławiu, odbyła się pierwsza eliminacja “Kierowcy Roku 2002” imprezy organizowanej przez Automobilklub Wrocławski. Cały cykl ma się składać z ośmiu imprez zakończonych wielkim finałem. Organizatorzy przewidzieli dużo nagród, m.in. Telewizor, sprzęt AGD i wiele innych. Swoistą nowością w imprezach typu KJS, jest wprowadzenie tzw. ”Team's Cup”. Zawodnicy mogą łączyć się w zespoły, które rywalizują z sobą na trasie rajdu. Ten zespół, który uzyska największą ilość punktów w ciągu całego cyklu wygrywa nagrodę niespodziankę, którą przygotowali organizatorzy.

Dyrektor rajdu, pan Andrzej Słowiński, wykazał wiele pomysłowości w przygotowaniu prób sportowych. Wszystkie 12 odcinków miało charakter wybitnie zręcznościowy, przez co było nie lada wyzwaniem nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla pilotów, którzy musieli wskazać właściwą drogę. Próby zlokalizowane były w Agencji Mienia Wojskowego przy ulicy Zwycięzkiej oraz na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej przy ulicy Czajkowskiego. Frekwencja, jak na pierwszą impreze tego typu w nowy roku, była znaczna – zgłosiło się 40 załóg, w tym dwie kobiece. Zawodników podzielono na 4 klasy, w zależności od pojemności. Najliczniejszą stanowiła klasa 1, w której były auta o pojemności do 900 cm. W tej klasie zwyciężył Ireneusz Grygier z Katarzyną Pasierbską na PF 126. W klasie 2. zwyciężyli Zajączkowski Karol i Grądniak Marek w Fiacie Cinquecento Sporting, w klasie 3. Marcel Kasprzak i Katarzyna Kasprzak na Nissanie Micra i w klasie 4. Sławek Jarek i Katarzyna Prawłocka na Oplu Astrze.

Życzymy dalszych sukcesów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.