mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W weekend rusza Formuła 1

W weekend rusza Formuła 1

Już tylko parę dni dzieli nas od pierwszego wyścigu w sezonie 2004, który rozpocznie się 7 marca na torze w Melbourne w Australii. W tym roku zostały wprowadzone zmiany w regulaminie, które mają na celu uatrakcyjnienie wyścigów.

W weekend rusza Formuła 1
Po raz pierwszy w historii kalendarz Formuły 1 liczy aż 18 Grand Prix. Debiutantami w kalendarzu są Chiny i Bahrajn. W tym roku będziemy dużo podróżowac poza Europą – mówi Kimi Raikkonen z zespołu West McLaren Mercedes - Jeszcze nie przeglądałem planów nowych torów, ani nie trenowałem na symulatorze. Tak naprawdę toru uczę się podczas sesji treningowej. Wystarcza mi kilka okrążeń, aby go poznać – dodaje Raikkonen.
 
W tym sezonie Raikkonen będzie mógł trenować w piątki poprzedząjace wyścig, ponieważ kwalifikacje zostały przeniesione na sobotę. W soboty odbywać się będą dwie sesje kwalifikacyjne. Druga z nich będzie się rozpoczynać dwie minuty po zakończeniu pierwszej.
 
Jedna z najważniejszych zmian w tym sezonie dotyczy silnika. Kierowca będzie mógł używać tylko jednego silnika w trakcie wyścigowego weekendu. Dlatego w tym roku kluczowa będzie jego niezawodność. Sezon upłynie pod znakiem ostrej walki o punkty i dlatego istotne będzie to, aby każdy wyścig ukończyć na punktowanym miejscu.
 
W sezonie 2004 zespół West McLaren Mercedes będzie walczył nowym samochodem MP4-19. Na testach nowy bolid zadebiutował już w listopadzie, około dwóch miesięcy wcześniej niż auta konkurencji. Zarówno Kimi Raikkonen jak i David Coulthard są zadowoleni z osiagów nowego samochodu. „Dziewiętnastka” to niewątpliwie szybsza wersja „siedemnastki” – mówi David Coulthard. Żeby jednak faktycznie ocenić auto, trzeba poczekać do pierwszego wyścigu, kiedy zobaczymy co pokażą inne zespoły – dodaje Kimi Raikkonen.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Volkswagen AG i Ford Motor Company nawiązały współpracę. Znamy już szczegóły umowy.