mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wadliwe Seaty

Wadliwe Seaty

Niektóre modele samochodów Seat mogą być dotknięte wadą prowadzącą do zapalenia się pojazdu – poinformował Prezesa UOKiK ich importer. Do konsumentów polskich trafiło 312 takich aut.

Akcją serwisową objęte zostaną modele Ibiza, Cordoba, Toledo, Leon, Altea oraz Alhambra wyposażone w trzy i czterocylindrowe silniki diesla wyprodukowane między marcem a sierpniem 2004 roku. Została ona ogłoszona po otrzymaniu informacji o możliwości pęknięcia śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej. Może to spowodować wyciek oleju napędowego, co ma wpływ na właściwości jezdne samochodu, a nawet prowadzi do zapalenia się pojazdu.

Wszyscy właściciele samochodów objętych akcją (w Polsce jest to 312 samochodów Seat) zostaną powiadomieni o konieczności udania się do autoryzowanej stacji obsługi w celu dokonania kontroli silnika i ewentualnej wymiany śrub mocujących pokrywę pompy paliwowej.

Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał firmy Iberia Motor Company SA do wycofania pojazdów z rynku ani odkupienia ich od konsumentów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.