mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wahania w produkcji aut

Wahania w produkcji aut

Mimo nienajlepszej sprzedaży samochodów nowych na polskim rynku całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w czerwcu zamknęła się liczbą 62 856 sztuk, o prawie 13% większą w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Taki stan jest wciąż zasługą dużego popytu poza granicami Polski, głównie w Europie Zachodniej.

Wahania w produkcji aut

Jak informuje instytut Samar, w czerwcu wyprodukowano 54 179 sztuk samochodów osobowych. Jest to nieznacznie mniej (o 0,32% mniejsza) niż w poprzednim miesiącu. Dobrze, wygląda także rezultat z pierwszego półrocza bieżącego roku. Całkowita produkcja w tym okresie zamknęła się liczbą 306 938 sztuk, o 18,6% większa niż rok wcześniej. Największym polskim producentem jest niezmiennie Fiat. Drugą pozycję zajmuje Opel a za nim Volkswagen.

Produkcja samochodów dostawczych spadła w porównaniu do ubiegłego miesiąca. W czerwcu br. wyprodukowano 8 677 pojazdów. Jest to najsłabszy wynik w tym roku. Z kolei w porównaniu do czerwca ubiegłego roku  odnotowano wzrost o 16,8%, ale o 12,2% mniej niż w maju 2006 roku. Wysoki popyt, głównie na rynkach europejskich, dotyczy w szczególności Volkswagena, który w czerwcowej produkcji całkowitej, zdobył udział w wysokości 66,4%. Na drugiej pozycji znajduje się Fiat z udziałem 32,3%.

Przeczytaj także:

Produkcja aut większa o połowę (2006-06-14)


 

Tematy w artykule: produkcja samochodow

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.