1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Volkswagen rusza ze sprzedażą wallboxów ID. Charger. To urządzenia umożliwiające sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd plug-in.

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Wallbox o nazwie ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego prądem o mocy do 11 kW, co oznacza, że proces ten odbywa się niemal pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu.

Dla przykładu, nowy model Volkswagen ID.3 z akumulatorem o pojemności 58 kWh można dzięki wallboxowi Volkswagena naładować do pełna w ciągu sześciu godzin.

Usługi związane z ładowarką ID. Charger Volkswagen kieruje głównie do właścicieli domów, a także osób z własnym miejscem postojowym, posiadającym lub planującym w najbliższym czasie zakup samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in.

Volkswagen oferuje wallbox ID. Charger w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych:

  • ID. Charger,
  • ID. Charger Connect,
  • ID. Charger Pro.

Przed zakupem ładowarki klienci mogą wstępnie zweryfikować online (na późniejszym etapie także w warunkach domowych), czy w ich domu możliwa jest instalacja urządzenia. Jeśli klient sobie tego zażyczy, Volkswagen może również podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

Ładowarka w podstawowej wersji za 1729 złotych umożliwia wygodne ładowanie akumulatora. Łatwa obsługa, zamontowany na stałe przewód z wtyczką typu 2 oraz możliwość ładowania prądem o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe) sprawiają, że zasilanie akumulatora w domu jest bardzo wygodne.

Inteligentna ładowarka ID. Charger Connect (2599 zł) została wyposażona w funkcje cyfrowe. Można ją połączyć z domową siecią i ze smartfonem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WiFi. Opcją dodatkową jest też połączenie za pośrednictwem transmisji danych (z prędkością LTE). Dzięki temu użytkownik może zachować stałą kontrolę nad urządzeniem i nad procesem ładowania oraz korzystać z praktycznych funkcji, jak sterowanie przy pomocy aplikacji, zdalna diagnostyka urządzenia, kontrola dostępu przy pomocy karty do ładowania oraz regularna aktualizacja oprogramowania.

ID. Charger Pro (3669 zł) jest topową wersją urządzenia i oprócz funkcji cyfrowych oraz seryjnego modułu LTE ma też wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. Dzięki temu można jeszcze lepiej kontrolować pobór energii i w prosty sposób rozliczać rachunki np. za ładowanie akumulatora w służbowym samochodzie.

Sprzedaż wallboxów prowadzą nie tylko autoryzowani dealerzy marki – urządzenie można także kupić za pośrednictwem strony internetowej (https://charging-energy.elli.eco/pl-pl/IDcharger). Pod tym adresem znaleźć można także odpowiedzi na szereg pytań, związanych z zakupem czy instalacją urządzenia.


Podobne wiadomości:

Volkswagen ID.4 w Polsce od 156 tys. zł

Volkswagen ID.4 w Polsce od 156 tys. zł

Aktualności 2021-02-12

Hyundai Ioniq 5 - premiera

Hyundai Ioniq 5 - premiera

Aktualności 2021-02-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-up! wraca do oferty
Volkswagen e-up! wraca do oferty
Po krótkiej nieobecności na rynku, która wynikała ze względów produkcyjnych, do oferty Volkswagena wraca elektryczny miejski e-up!