Więcej Dacii z LPG

Po wprowadzeniu na rynek samochodów dostawczych z fabryczną instalacją gazową, Dacia rozpoczyna sprzedaż także aut osobowych z instalacją LPG. Ofertą objęte będą modele Logan, Logan MCV oraz Sandero.

Więcej Dacii z LPG
Modele Logan i Sandero w wersji wyposażenia Arctica i Laureate Black Line wyposażone będą w silnik 1.2 16V 75 LPG, natomiast Logan MCV napędzany będzie jednostką 1.6 84 LPG. Dopłata z tytułu fabrycznej instalacji LPG wynosi 3.900 zł w stosunku do odpowiedniej wersji benzynowej.

Instalacja montowana we wszystkich modelach Dacii to instalacja Landi Renzo IV generacji, w której zminimalizowane zostały różnice w dynamice i mocy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym. System IV generacji zapewnia ponadto automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe po wyczerpaniu się gazu, niską emisję substancji szkodliwych dla zdrowia, pełną integrację z benzynowym systemem zasilania bez potrzeby emulatorów oraz eliminuje ryzyko cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym.

Zaletą zakupu modelu Dacii z fabryczną instalacją gazową jest między innymi gwarancja producenta obejmująca 3 lata lub 100 tys. km przebiegu. Samochód cechuje się cichą pracą silnika, którego osiągi porównywalne są z osiągami jednostki zasilanej benzyną. Dwa zbiorniki paliwa – benzynowy o pojemności 50 l i LPG o pojemności do 42 l (w zależności od modelu) gwarantują duży zasięg samochodu bez konieczności tankowania. Korzystanie z jednostek zasilanych gazem jest ekonomiczne, zwłaszcza przy dużych przebiegach.

Poza nową gamą samochodów osobowych wyposażonych fabrycznie w instalację LPG, od maja na rynku dostępne są modele dostawcze - Dacia Logan Van oraz Dacia Logan Pick-up (także w wersji z zabudową CARGOBOX).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 32 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Dacia Sandero
Dacia Sandero
Cena podstawowa już od: 32 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Dacia Duster z fabryczną instalacja LPG

Dacia Duster z fabryczną instalacja LPG

Aktualności 2020-01-31

Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł

Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł

Aktualności 2020-06-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Hilux 2020 testowana przez Fernando Alonso
Nowa Toyota Hilux 2020 testowana przez Fernando Alonso
Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i kierowca wielu innych serii, a także uczestnik Rajdu Dakar 2020 Fernando Alonso testuje nową Toyotę Hilux 2020.