mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej Skody z Ukrainy

Więcej Skody z Ukrainy

Firma Eurocar, zajmująca się od 2002 r. montażem pojazdów marki Skoda na Ukrainie, zwiększa, dzięki otwarciu nowej linii montażowej, roczną produkcję.

Więcej Skody z Ukrainy

Dotychczas fabryka w Solomonowie montowała auta w formacie SKD. Otwarcie linii montażowej typu MKD oznacza składanie samochodów z o wiele większej liczby komponentów. W odróżnieniu od linii typu SKD, nadwozia dostarczane na Ukrainę nie są zmontowane – wszystkie części trafiają tu osobno.
 
Specjalnie dla potrzeb nowej linii montażowej, na terenie należącym do firmy Eurocar powstał nowy budynek. W sumie przybyło 17.000 metrów kwadratowych przeznaczonych na montaż samochodów oraz 8.000 metrów niezbędnych dla logistyki całego przedsięwzięcia. Dzięki tym zmianom możliwości produkcyjne zakładu w Solomonowie wzrosły do 45.000 pojazdów rocznie. Zakład na Ukrainie zajmuje się montażem wszystkich modeli z oferty koncernu rodem z Mlada Boleslav: Skoda Octavia i Skoda Octavia Tour – pierwszej i drugiej generacji, Skody Fabia oraz Skody Superb. W fabryce składa się również samochody marek VW i Audi.
 
Ukraina jest jednym z kluczowych rynków, jeśli chodzi o strategię rozwoju Skoda Auto. Podczas gdy zakład w Solomonovie zmontował w zeszłym roku 9.788 aut, to dzięki otwarciu linii typu MKD spodziewana wielkość produkcji w 2006 r. wynosi już 16.000 samochodów marki Skoda. W 2002 r. Eurocar zaczynał swoją działalność od zmontowania 1.990 pojazdów.
 
Czytaj także:

Nowe centrum CKD Skoda Auto (2006-05-05)
 
Zobacz więcej o marce Skoda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Vision RS

Skoda Vision RS

Premiery 2018-08-30

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Premiery 2018-10-17

Komentuj:

~qrde 2006-05-15

Qrde, wszędzie więcej tylko w Polsce mniej:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 wchodzi do polskiej oferty. Auto znane dotychczas głównie na rynku amerykańskim, ma odebrać klientów dużym SUV-om segmentu premium. Wiemy też, ile kosztuje!