mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Podczas tegorocznych świąt przez trzy dni na polskich drogach doszło do 163 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 236 zostało rannych. Policja zatrzymała 736 nietrzeźwych kierowców.

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych
Komenda Główna Policji podsumowała świąteczny weekend na drogach. W zeszłym roku w świąteczne dni doszło do 219 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 320 zostało rannych. Zatrzymano wtedy 706 nietrzeźwych kierowców.

W tym roku niektóre wskaźniki się polepszyły, ale nadal martwi liczba pijanych kierowców. Mimo zaostrzenia przepisów w tym roku złapano 735 nietrzeźwych kierowców. Ze względu na lepsze warunki pogodowe było mniej wypadków. Policjanci naliczyli 163 zdarzenia, w których zginęło 14 osób, a 236 zostało rannych.

Ze względu na świąteczny weekend na drogach pojawiło się więcej kontroli policyjnych. Policjanci skupiali się przede wszystkim na sprawdzaniu stanu trzeźwości.

Od maja tego roku obowiązują bowiem zaostrzone kary dla kierowców, którzy zdecydują się na jazdę na podwójnym gazie. Jeżeli dopuszczalny limit alkoholu we krwi zostanie przekroczony (od 0,2 do 0,5 promila) kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz areszt nawet do 30 dni. Po przekroczeniu stężenia alkoholu powyżej 0,5 promila kierowcy grozi nawet do 2 lat więzienia. Do tego sąd obligatoryjnie orzeka karę grzywny w wysokości 5 tys. zł w przypadku gdy sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Gdy kierowca zostanie po raz kolejny zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie, kara wzrasta do 10 tys. zł.

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Aktualności 2016-03-29

Komentuj:

rhw 2016-02-16

JAK SŁYSZĘ ILE TO PIJANYCH KIEROWCÓW POLICJA ZŁAPAŁA TO STAWIAM JEDNO PYTANIE : DLACZEGO POLICJA NIE PODAJE ILE TO BYŁO TYCH OD 0,2 DO 0,5 A ILE POWYŻEJ 0,6 . TO DZIWNA I NIE UCZCIWA INFORMACJA PACHNIE MI PROPAGANDĄ I HISTERIĄ . KOMUŚ MUSI ZALEŻEĆ BY TYCH DANYCH NIE PUBLIKOWAĆ ! ZA NASZĄ ZACHODNIĄ GRANICĄ JEST JEDNA 0,8 I CHYBA DLATEGO JEST WIĘCEJ "TRZEŹWYCH" KIEROWCÓW A PIJANI POWODUJĄ WIĘCEJ WYPADKÓW NIŻ W POLSCE ! KSIĄDZ TISCHNER MIAŁ RACJE ŻE SA TRZY PRAWDY , A KTÓRĄ PRAWDĘ O PIJANYCH KIEROWCACH W POLSCE PODAJE POLICJA ?

~jasam1 2015-12-29

wniosek jeden...pijmy więcej, będzie bezpieczniej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Minionej niedzieli zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Jedna godzina to niewiele, ale okazuje się, że ma ona spory wpływ na koncentrację kierowców.