1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki aktualizacji

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki aktualizacji

Dzięki aktualizacji systemu, kierowcy elektrycznego Volvo XC40 Recharge będą mogli skorzystać z większego zasięgu na jednym ładowaniu. Jak to działa?

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki aktualizacji

Kierowcy w pełni elektrycznego Volvo XC40 Recharge będą mogli wkrótce jeszcze zoptymalizować zasięg jazdy swojego samochodu dzięki nowej aplikacji Range Assistant, która została udostępniona w wersji beta w ramach najnowszej aktualizacji, która ma być pobrana bezprzewodowo i automatycznie. Przypomnijmy, XC40 wyposażone jest w system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android Automotive OS, a nowa aplikacja jest wgrywana do systemu samochodu, a nie do naszego telefonu.

Dzięki tej aktualizacji kierowcy w pełni elektrycznych samochodów Volvo mogą również liczyć na zwiększony zasięg dzięki usprawnieniom w inteligentnym zarządzaniu bateriami i wydajności regeneracji, a także inteligentnemu zegarowi wykorzystywanemu np. do ogrzania baterii przed jazdą, w celu lepszego wykorzystania ich potencjału.

Aplikacja Range Assistant, stanowiąca idealny przykład strategii Volvo Cars polegającej na przenoszeniu rozwoju oprogramowania w coraz większym stopniu do firmy, pomaga kierowcom śledzić dostępny zasięg ich w pełni elektrycznego samochodu Volvo i optymalizować go poprzez inteligentne zarządzanie energią i porady dotyczące stylu jazdy z punktu widzenia wydajności.

Dzięki aplikacji, wgranej do systemu infotainment korzystającego z architektury Android Automotive OS, kierowcy w pełni elektrycznych samochodów Volvo otrzymują jasne i dokładne informacje na temat szacowanego pozostałego zasięgu jazdy oraz zużycia energii w czasie rzeczywistym. Łatwo jest im również zapoznać się z kluczowymi czynnikami wpływającymi na ich zasięg jazdy.

Funkcja optymalizacji zasięgu w aplikacji może automatycznie dostosować pracę klimatyzacji tak, by osiągnąć dłuższy zasięg na jednym ładowaniu. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna podczas dłuższych podróży, ponieważ zmniejsza liczbę postojów przy ładowarkach.

Obecna aplikacja to jej wersja beta. Volvo Cars cały czas ją rozwija. Docelowo ma być wzbogacona o funkcję szkolenia kierowcy. Będzie otrzymywał zadania, jak zmienić prędkość i płynność jazdy, aby przedłużyć zasięg. Takie darmowe szkolenie za kierownicą własnego auta.

Aplikacja zostanie udostępniona za pośrednictwem najnowszej aktualizacji Over-The-Air dla modeli XC40 Recharge. Modele C40 będą od razu w nią wyposażane na etapie produkcji.

Dzięki wewnętrznemu rozwojowi oprogramowania i aktualizacjom Over-The-Air jesteśmy w stanie stale ulepszać nasze samochody i mamy pewność, że elektryczne Volvo zawsze będzie nowoczesne – powiedziała Sanela Ibrovic, stojąca na czele działu Connected Experience w Volvo Cars. Aplikacja Range Assistant jest idealnym przykładem tego, w jaki sposób szybkie opracowywanie i wdrażanie nowych funkcji na co dzień zwiększa satysfakcję klientów Volvo.

Volvo Cars oferuje aktualizacje Over-The-Air od początku bieżącego roku, a wkrótce będą one dostępne w kolejnych modelach Volvo i na kolejnych rynkach, dzięki czemu firma jest liderem branży w tej dziedzinie. Aktualizacje są łatwe i wygodne dla klientów, umożliwiając im udoskonalanie ich samochodów bez konieczności odwiedzania warsztatu.

Inne funkcje i aktualizacje w najnowszej wersji oprogramowania uwzględniają dalsze usprawnienia w systemach bezpieczeństwa oraz informacje o wpływie niskich temperatur na zasięg baterii.

Kierowcy zobaczą również informacje o wersji oprogramowania na wyświetlaczu centralnym, a także zostaną powiadomieni za pośrednictwem aplikacji Volvo Cars o planowanej aktualizacji oprogramowania i będą mogli śledzić postęp procesu pobierania oraz instalacji dzięki powiadomieniom z aplikacji.

Wprowadzenie najnowszej aktualizacji oprogramowania ma się rozpocząć niezwłocznie, przy czym wszystkie modele, których aktualizacja dotyczy, mają zostać zaktualizowane do końca października.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo napęd elektryczny samochody elektryczne SUV

Podobne wiadomości:

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Polsky klienci elektrycznych aut kupują dobrze wyposażone wersje

Polsky klienci elektrycznych aut kupują...

Aktualności 2022-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!