mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielki jak Loeb!

Wielki jak Loeb!

Sebastian Loeb i Daniel Elena zwyciężają w Turcji kontynuując sukcesy Citroëna w tej imprezie odnotowane przez Carlosa Sainza i Marca Martiego w ubiegłorocznej edycji.

Xsara  WRC uzyskuje w Kemer dziesiąte zwycięstwo w historii mistrzostw Świata FIA w Rajdach samochodowych, obok którego czwarte miejsce Carlosa Sainza i Marca Marti pozwala marce Citroën uzyskać przewagę w klasyfikacji Producentów, po wyjątkowo wyrównanym debiucie w pierwszej śródziemnomorskiej trylogii sezonu.
Osiągnięcie ekipy z Wersalu daje jej szansę zapisać się w historii rajdów, chociażby ze względu na wydarzenia na ostatnim odcinku rajdu. Kiedy po ostatnim odcinku specjalnym sytuacja wydawała się rozstrzygnięta, Sebastian i Daniel pokonali wyjątkowo emocjonujący odcinek dojazdowy. " Na ostatnim odcinku stwierdziłem, że samochód pływa na drodze, tłumaczył Sebastian, następnie, już na drodze dojazdowej, tylne koło zablokowało się. Zdecydowaliśmy zdemontować koło..". Zatem na trzech kołach i przy wielkiej owacji Xsara wjechała do ostatniej strefy serwisowej, gdzie przyczyna usterki (łożysko) została szybko  zlokalizowana i usunięta.

Oprócz tego zapierającego dech finału, podczas upalnego etapu wyjątkową odwagą wykazał się  Carlos Sainz, którego objawy przegrzania organizmu mocno osłabiły podczas sobotniego etapu. Lekarze wahali się przed dopuszczeniem go do dalszej jazdy. Carlos, który nigdy się nie poddaje nie miał żadnych wątpliwości ponownie wsiadając do samochodu. Dopiero wieczorem w rozmowie z Guy Frequelin przyznał: "Przez moment myślałem, że dalsza jazda będzie niemożliwa".

Ogromny wkład w ten sukces miał zespół techniczny Citroena, do czego Guy Frequelin przywiązuje szczególnie dużą wagę: " Ustawienia Xsar były doskonałe. Nasze samochody były bardzo szybkie, a w zachowaniu budziły zaufanie kierowców. Doskonale wykorzystywały własności opon Michelin, nie niszcząc ich nadmiernie. Odnośnie opon, nasze decyzje były bardzo trafione. Na początku rajdu wybraliśmy miękką mieszankę na błotnisty teren. Wiedzieliśmy też, że Sebastian może być najszybszy na szutrze. Nie dziwię się, że to udowodnił i cieszę się bardzo razem z nim. Tak jak na rajdzie Akropolu, Carlos udowodnił że jest wyjątkowym mistrzem. Dzisiaj jestem wyjątkowo dumny z całego mojego zespołu!"  

Michelin, Magneti-Marelli, Kinetic, OZ, AIS i Citroen Financement są partnerami zespołu Citroën Total w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata FIA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.