1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Wielki powrót Mitsubishi Colta w 2023 r.

Wielki powrót Mitsubishi Colta w 2023 r.

Mitsubishi Colt powróci po niemal dekadzie nieobecności na rynku. W ramach współpracy Mitsubishi z Renault nowy Colt zyska nowoczesne hybrydowe napędy i rozwiązania znane z Clio.

Wielki powrót Mitsubishi Colta w 2023 r.
Mitsubishi Motors Europe poinformowało dziś o powrocie do europejskiego segmentu B po prawie 10 latach nieobecności, prezentując pięciodrzwiowego hatchbacka Colt nowej generacji. Samochód wejdzie do sprzedaży jesienią 2023 roku. To jeden z tych pozytywnych efektów bliskiej współpracy producentów, zwiększający rynkową różnorodność modeli. Bo nawet jeśli nowy Mitsubishi Colt będzie Renault Clio w przebraniu, to i tak da to większy wybór klientom. Szczególnie że każdy producent dostraja samochód do potrzeb i wymagań swoich klientów.

Nowy Colt, który będzie rywalizował z rynkową konkurencją obok modeli Space Star, niedawno zapowiedzianego nowego ASX-a oraz Eclipse Cross PHEV, znacząco zwiększy zasięg oferty Mitsubishi Motors w kluczowych segmentach europejskiego rynku motoryzacyjnego – czytamy w komunikacie prasowym, wydanym na tę okazję. Nowa gama samochodów osobowych marki będzie więc od 2023 roku składać się z hatchbacków i SUV-ów, oferowanych także ze zelektryfikowanymi układami napędowymi.

Nie mamy póki co wielu szczegółów dotyczących nowego Colta. Właściwie producent ograniczył się do publikacji zaciemnionego zdjęcia, na którym wyraźnie widać podobieństwo do Clio, ale w informacji przesłanej dziennikarzom podano, że „nowy Colt będzie dysponował bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Renault w Bursie w Turcji. Podobnie jak ASX nowej generacji, Colt będzie bazował na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi.” Czyli jak już wspomnieliśmy – Clio w nowym nadwoziu.

Mitsubishi przy okazji przypomina, że nazwa modelu Colt, która pojawiła się w 1962 roku, ma bogatą tradycję i towarzyszyła wielu generacjom kompaktowych aut marki na całym świecie, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli w gamie Mitsubishi. Poprzednia generacja, która była produkowana także w Europie, sprzedała się w latach 2004-2014 w tym regionie w liczbie ponad 400 tys. egzemplarzy.

A co na to wszystko Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe? W komunikacie przekazał taką oto treść:

„Wprowadzenie nowego hatchbacka Colt i zapowiadanego wcześniej nowego ASX-a, obok podstawowego modelu Space Star i elektrycznego i hybrydowego Eclipse Cross PHEV, znacznie poszerzy naszą ofertę dla klientów w 2023 roku. Mitsubishi Motors może poszczycić się długą historią w segmencie B, a oznaczenie Colt jest jej symbolem – z niecierpliwością czekamy na ten nowy rozdział w historii Colt-a i marki Mitsubishi Motors w Europie.”

My też czekamy. Nie aż tak niecierpliwie, ale jednak czekamy. Zawsze dobrze jest mieć większy wybór, niż mniejszy, prawda?

Podobne wiadomości:

Mitsubishi pokazało ciekawe koncepty. Jest powrót Ralliartu

Mitsubishi pokazało ciekawe koncepty. Jest...

Aktualności 2022-01-21

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Aktualności 2021-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!