mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wirtualny kokpit w Seatach Arona i Ibiza

Wirtualny kokpit w Seatach Arona i Ibiza

Do niedawna wirtualny kokpit dostępny był tylko w samochodach premium wyższych klas. Teraz ta technologia zawitała nawet do aut miejskich. Cyfrowe zegary trafiły na listę wyposażenia Seatów Arona oraz Ibiza.

Wirtualny kokpit w Seatach Arona i Ibiza


Dwa modele Seata otrzymają nowy, wirtualny kokpit. Arona i Ibiza zostaną wyposażone w zestaw wskaźników umieszczonych na interaktywnym wyświetlaczu. Gwarantujący wiele możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapewnia jednocześnie wysoką czytelność i nowoczesny design. Oba modele Seata z wirtualnym kokpitem już można zamawiać.

Wirtualny kokpit o wysokiej rozdzielczości oferuje nie tylko bardziej nowoczesny design, ale także dostarcza kierowcy wszystkich danych, zaczynając od prędkościomierza i obrotomierza, na nawigacji kończąc.

Kontrolowanie informacji jest proste i wymaga od kierowcy jedynie naciśnięcia przycisku sterującego „View” (Widok) umieszczonego na kierownicy, co pozwoli na przewijanie danych dostępnych na trzech różnych głównych wyświetlaczach, minimalizując rozproszenie uwagi kierowcy i maksymalizując przejrzystość informacji udzielanych w zależności od jego potrzeb.

Przejście między dostępnymi informacjami na wyświetlaczu TFT o rozdzielczości 1280x480 pikseli jest proste dzięki częstotliwości odświeżania 75 Hz. To sprawia, że informacje są łatwiejsze do odczytania.

Trzy wyświetlacze: Classic, Digital i Dynamic View

W wirtualnym kokpicie Seata dostępne są trzy główne ekrany: Classic, Digital i Dynamic View. Wyświetlacz klasyczny oferuje dwa tradycyjne wskaźniki (prędkościomierz i obrotomierz), pomiędzy którymi znajduje się konfigurowalny ekran informacyjny.

Kierowca może z niego odczytać dane nawigacyjne, informacje o odtwarzanej muzyce, podłączonym telefonie, dane przejazdu i dotyczące włączonych funkcji pomocniczych (asystent pasa ruchu, wykrywanie martwego punktu, system front assist, ACC) oraz status pojazdu. Chociaż są to informacje dodatkowe, mogą być również wyświetlane w samym centrum panelu kontrolnego.

Wyświetlacz Digital oferuje największy panel informacyjny, prezentując szczegółowe dane dotyczące map okolicy, wyświetlając m.in. parkingi czy warsztaty samochodowe. Mapę można powiększać lub pomniejszać, tak aby ułatwić kierowcy orientację w terenie. Widok zapewnia również wyświetlanie wszelkich danych, takich jak informacje o połączonym smartfonie, danych dotyczących jazdy, włączonych funkcji pomocniczych i stanu pojazdu.

Wyświetlacz Dynamic zapewnia lepszy kontrast przy wyświetlaniu ważnych informacji, takich jak wskazówki o kolejnych etapach trasy, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy w ramach asystenta pasa ruchu, wykrywanie martwych punktów i front assist, a także dane o stanie pojazdu.

W trosce o bezpieczeństwo kierowcy, przy odbieraniu połączenia telefonicznego wyświetlacz automatycznie przełączy się tak, aby pokazać dane rozmówcy.

Szeroki zakres personalizacji

Bez względu na to, kto prowadzi samochód, na ekranie wirtualnego kokpitu pojawią się informacje najlepiej dostosowane do tego właśnie kierowcy. Dwa z głównych wyświetlaczy – Classic i Dynamic – można konfigurować zgodnie z własnymi potrzebami, wykorzystując preferencje zapisane w jednym z trzech profili użytkownika. Ponadto wirtualny kokpit wyposażono w czujniki światła, które w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia dostosowują jasność wyświetlacza.

Wirtualny kokpit to kolejny krok w rozwoju Seata w zakresie nowych technologii. Interaktywny wyświetlacz o rozdzielczości 133dpi nie tylko doskonale się prezentuje, ale także pozwala kierowcy lepiej kontrolować pojazd podczas jazdy, oferując wiele przydatnych funkcji w łatwy w obsłudze i bezpieczny sposób.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Cena podstawowa już od: 52 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Ibiza Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Ibiza

Podobne wiadomości:

Seat testuje awatary na linii montażowej

Seat testuje awatary na linii montażowej

Aktualności 2019-05-17

Seat z rekordowym wynikiem sprzedaży

Seat z rekordowym wynikiem sprzedaży

Aktualności 2019-05-20

Komentuj:

~carol 2018-08-07

Seat też ma ciekawe rozwiązania w swoich modelach. Tydzień temu pożyczałem ich model w Panek i na długiej trasie fajnie się sprawdził

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat z rekordowym wynikiem sprzedaży
Seat z rekordowym wynikiem sprzedaży
Po raz pierwszy w historii Seat sprzedał w pierwszych czterech miesiącach roku ponad 200 tysięcy samochodów.