mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Włączamy światła

Włączamy światła

Przypominamy wszystkim kierowcom, iż od 1 października przez całą dobę należy jeździć z włączonymi światłami mijania. Za brak świateł grozi nam mandat w wysokości do 200 zł oraz 2 punkty karne. Przepis powyższy będzie nas obowiązywał do końca lutego.

Włączamy światła

Jak wykazały testy włączone światło w ciągu dnia zmniejsza o 25 proc. liczbę śmiertelnych wypadków. Szczególnie nabiera to znaczenia w pochmurne jesienno-zimowe dni.

W całej Skandynawii i w niektórych krajach Europy jazda w dzień na światłach już obecnie jest obowiązkowa. Faktem jest, że nawet w słoneczne dni – a co dopiero o zmroku – samochody jadące przez las lub zadrzewione aleje są kompletnie niewidoczne albo ledwie widoczne dla innych użytkowników dróg. Szczególnie wiele skorzystają na światłach dziennych piesi i (moto)cykliści – mogą o wiele wcześniej dostrzec samochód i dostosować odpowiednio swe zachowanie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.