1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Właściciel Volvo zainteresowany Saabem?

Właściciel Volvo zainteresowany Saabem?

Temat szwedzkiej marki Saab będzie powracał dopóki albo Saab nie zniknie z rynku albo nie stanie pewnie na nogi. Obecnie szwedzka firma jest w procesie restrukturyzacji ochraniana przed wierzycielami.

Właściciel Volvo zainteresowany Saabem?
Saab czeka na długoterminową inwestycję z Chin. Z pomocą mają przyjść firmy Zhejiang Youngman Lotus Automobile and Pangda Automobile Trade Co. Kredyt pomostowy ma wynosić 70 milionów euro, jednak jak na razie pieniądze jeszcze do Szwedów nie dotarły. Yongman może wycofać swój wkład chcąc wpłacać pieniądze w dłuższej perspektywie.

Dziennik Dagens Nyheter napisał wczoraj, powołując się na anonimowe źródło, że właściciel Volvo, chińskie Geely jest zainteresowane Saabem. Jednak dyrektor Geely Automobile Lawrence Ang zaprzeczył iż nie mają takich planów. Z kolei analityk Ian Flatcher powiedział: "Volvo i Saab skutecznie walczą na tej samej przestrzeni od lat więc Volovo z zadowolenie zamknie Saaba". Dodał również, że Geely nie potrzebuje dodatkowej mocy produkcyjne.

Rzecznik Saaba, Eric Geers: "Wiele firm jest zainteresowana obecnie Saabem. Oczywiście jednak mamy wiążące porozumienie z Pangda i Youngamn". Spodziewa się również, że Chiński rząd orzeknie w sprawie partnerstwa z Saabem w okolicach 14 października.

Saab balansuje na krawędzi od dłuższego czasu. Ta cała historia zaczyna przypominać brazylijskiego tasiemca. Z tą różnicą, że w tego typu serialach mimo różnych perypetii bohaterów wszystko kończy się zazwyczaj szczęśliwie. Z Saabem wcale nie musi tak być i jak na razie nie zanosi się na to. Potężny zastrzyk gotówki może im pomóc, ale muszą w niedługim czasie zaprezentować model, który będzie dla nich przełomowym. W przeciwnym razie szwedzki statek pójdzie na dno.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Volvo Geely

Podobne wiadomości:

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki aktualizacji

Większy zasięg Volvo XC40 Recharge dzięki...

Aktualności 2021-11-02

Volvo zwiększa sprzedaż, przybywa hybryd i elektryków

Volvo zwiększa sprzedaż, przybywa hybryd i...

Aktualności 2021-11-16

Komentuj:

~Mr White 2011-11-21

przykład S60 napewno dobrze przedstawia mozliwości jakie daje inwestor taki jak Geely.. wiec Saab'a pewnie też by postwili na nogi

~Jules 2011-10-28

Saabem był zainteresowany inny chiński koncern, ale może dobrych doświadczeń z Volvo i premierami nowych S60 i V60 Geely zdecyduje sie także na zakup Saaba

kosmoss 2011-10-27

To raczej jednak w sferze plotek należy traktować, Volvo niech się trzyma kursu zapoczątkowanego nowym S60.

~V-road 2011-10-20

Jakby mieli dwie marki premium, to by im się nieźle powodziło hehe, ale z drugiej strony to może się źle skończyć - będą robić podobne auta z tych samych podzespołów, a więc kulawo

kosmoss 2011-10-18

Trzymam kciuki za przeszłość Saaba, Geely "uzdrowiło" Volvo, wielu fanów tej marki odetchnęło, a nowe modele na czele z S60 sprzedają się więcej niż dobrze, skutecznie rywalizując z niemiecką konkurencją w klasie Premium.