mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Szok i niedowierzanie - to dwa pierwsze odczucia, które pojawiły się po dotarciu do nas najnowszych wieści ze Szwecji. National Electric Vehicle of Sweeden jest bliskie bankructwa!

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa
Amerykańska gazeta Detroit News podaje, że NEVS ma problemy finansowe. Informacja o tyle jest szokująca, że konsorcjum wykupiło w zeszłym roku markę Saab będącą w stanie upadłościowym. Po raz kolejny czarne chmury zbierają się nad marką Saab.

We wtorek jeden z poddostawców części dla NEVS zgłosił się do sądu szwedzkiego by ten orzekł, że firma (NEVS) jest niewypłacalna i postawił ją w stan bankructwa. Firma Labo Test, która dostarcza szwedzkiej marce sprzęt do badań części samochodowych mówi, że NEVS nie opłaciło rachunków od lutego w kwocie ok. 150 tys. koron szwedzkich (ok. 68.5 tys. złotych).

NEVS to konsorcjum z główną siedzibą w Hong Kongu, które w zeszłym roku wykupiło bankrutującego Saaba z rąk Spykera. Plany koncernu zakładały produkcję elektrycznych aut, poprzedzoną wznowieniem produkcji delikatnie odświeżonego Saaba 9-3. W tym roku w Trollhättan wznowiono produkcję modelu 9-3.  

Rzecznik prasowy NEVS Mikael Ostlund nie chciał na gorąca komentować doniesień. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji

Podobne wiadomości:

NEVS prezentuje elektrycznego Saaba 9-3

auto motor i sport 0000-00-00

Mimo kolejnych problemów finansowych firmy NEVS, obecnego właściciela marki Saab, Szwedzi prezentują kolejny model. Saab 9-3 otrzymał napęd elektryczny.

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

~suchy 2014-11-24

68.5 tys. złotych....nza cenę jednego uzywanego SAABa uważamy, że firma jest już niewypłacalna?n??? SERIO ???nnjak w tytule - szok i niedowierzanie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT