1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Wołga jednak w produkcji

Wołga jednak w produkcji

Dobrze znany Oldtimer z okresu PRL - Wołga, jest nadal w produkcji. Mimo wcześniejszych zapowiedzi o zaprzestaniu budowy, rosyjska limuzyna ma się nadal świetnie, a część modeli wyposażana jest nawet w silniki DaimlerChrysler.

Wołga jednak w produkcji
W grudniu 2005 roku ubiegłego roku kierownictwo GAZ poinformowało o rychłym zakończeniu produkcji z powodu braku perspektyw produkcyjnych. Tymczasem po upływie 4 miesięcy szef firmy produkującej Wołgi, Maxim Awdiejew zapowiada ich dalszą produkcję: „Samochód będzie tak długo budowany jak długo rynek będzie go potrzebował.”

Według wstępnych analiz w tym roku mury fabryki GAZ opuści 51 000 nowych egzemplarzy Wołgi, a ćwierć z nich będzie napędzana silnikami pochodzącymi z koncernu DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Wołga: Koniec pewnej ery 2005-12-08

Silniki DaimlerChrysler do Rosji 2005-01-24
Zobacz koniecznie: Wszystko o Gaz
Tematy w artykule: Gaz Wołga

Podobne wiadomości:

GAZ kupił LDV

GAZ kupił LDV

Aktualności 2006-08-01

SOBOL: Nowy transporter z Rosji

SOBOL: Nowy transporter z Rosji

Aktualności 2007-10-08

Komentuj:

~sciana 2007-06-10

chyba bym sie szybko do tej wolgi przyzwyczail?ciekawe czy jest duzo drozsza od nowej nivy?chyba tez lepiej by sie jezdzilo nowa wolga od starej bmw w podobnej cenie.z fasonem.gdyby jeszcze miala silnik v6 z jakims konkretnym ukladem zasilania to mogla by wstrzasnac rynkiem.az mi slinka cieknie na taki wóz.myslcie co tam sobie chcecie,mnie sie podoba.

~kustosz 2007-05-13

zawsze podziwiałem u Rosjan wstrzemięźliwość,jeśli chodzi o wprowadzanie istotnych zmian konstrukcyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.