mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławskie Volvo dla Wilna

Wrocławskie Volvo dla Wilna

Volvo Buses otrzymało zamówienie na 90 autobusów miejskich typu 7700 ze stolicy Litwy. Jest to pierwsze zamówienie na nowe autobusy pochodzące z nowo przyjętego do Unii Europejskiej państwa.

Oczekuje się, że rynek nowych autobusów będzie rozwijać się najszybciej właśnie w tych państwach Europy wschodniej, które niedawno przystąpiły do Unii. Dlatego też Volvo Bus Corporation intensywnie promuje tam swoje pojazdy.

Pod koniec ubiegłego roku Volvo Buses jako pierwsza zagraniczna firma wygrała przetarg na niskopodłogowe autobusy miejskie w Budapeszcie - od maja również leżącego w granicach poszerzonej Unii.

 "Na Litwie jeździ już znaczna liczba używanych autobusów Volvo. Obecny kontrakt na dostawę nowych pojazdów należy uznać za przełom w naszych działaniach na tym rynku." mówi Paweł Hałas, dyrektor ds. sprzedaży na rynku polskim i litewskim.

Zamówienie opiewa na 90 sztuk autobusów miejskich Volvo 7700. 60 z nich to autobusy 12-metrowe, natomiast 30 sztuk stanowią 18-metrowe autobusy przegubowe, takie jak dostarczone na Węgry. Pierwszych 10 pojazdów dotrze do Wilna pod koniec września, a kolejnych 20 późną jesienią. Pozostałych 60 sztuk Volvo dostarczy w latach 2005 i 2006.

Litewski klient - UAB Vilniaus Autobusai dysponuje obecnie flotą 300 autobusów i przewozi dziennie około 200 tysięcy pasażerów. Wszystkie zamówione autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskim Centrum Przemysłowym Volvo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.