mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólna marka Daimlera i BYD

Wspólna marka Daimlera i BYD

Rząd chiński zezwala na sprzedaż i produkcję zachodnich producentów w swoim kraju, ale pod warunkiem, że koncern spoza Chin rozpocznie współpracę z którymś z chińskich producentów. Taki stan rzeczy sprawił, że Daimler wraz z BYD stworzy nową markę.

Wspólna marka Daimlera i BYD
Daimler potwierdza doniesienia chińskich mediów dotyczących współpracy z BYD. Obaj producenci wprowadzą na rynek wspólną markę, która będzie nazywać się Denza. Samochody tej nowej marki będą przeznaczone jedynie na rynek chiński. Denza będzie produkować przystępne auta elektryczne. Pierwszy model tej marki zostanie zaprezentowany na targach w Pekinie.

Szczegóły oficjalne dotyczące wspólnego modelu nie są do końca jasne, ale prawdopodobnie pierwszy model Denza ma bazować na podzespołach i platformie pierwszej generacji Mercedesa B Klasy zmienionych tak by móc współpracować z bateriami umieszczonymi płasko w podłodze auta. Daimler będzie odpowiedzialny za projekt i konstrukcję samochodu, a BYD dostarczy technologię napędu elektrycznego.

Widać, że przemysł motoryzacyjny w Chinach rozwija się bardzo szybko. Tamtejsi producenci są wspierani przez wielkie zachodnie koncerny i takie działania mogą przyczynić się do tego, że chińscy producenci mogą bardzo szybko osiągnąć status firm, które zaczną konkurować śmiało ze światowymi graczami. Kilka lat temu nikt nawet nie myślał, że Chińczycy mogą produkować swoje własne modele, nie licząc podróbek.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Denza Wszystko o BYD
Tematy w artykule: Daimler BYD Denza

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Mercedes sprzedaje salony Chińczykom

Aktualności 2015-06-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.