mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólna terenówka Peugeota i Mitsubishi?

Wspólna terenówka Peugeota i Mitsubishi?

Jak podają motoryzacyjne agencje informacyjne, francuski i japoński producent są bliscy sfinalizowania szczegółów porozumienia w sprawie przejęcia przez Peugeota terenówki produkcji Mitsubishi.

Umowa miałaby objąć, co najmniej 30.000 aut, dopiero taki poziom gwarantuje jej opłacalność. Francuzi wydają się szukać wszelkich sposobów na dogonienie konkurencji, która już dawno sprzedaje popularne samochody typu off-road. Sukces Toyoty RAV4, Land Rovera Freelander czy wprowadzenie w ostatnim czasie Fiata Pandy 4x4, pokazuje jak szeroki jest potencjał rozwojowy aut przeznaczonych do jazd niekoniecznie po twardych nawierzchniach. Już w każdym segmencie stworzyła się lub jest tworzona nisza na sportowo użytkowe odmiany samochodów.

Jednocześnie, ponoszenie kosztów wdrożenia do produkcji auta typu Renault Scenic 4x4 lub Honda CR-V, wydaje się dla Francuzów nieuzasadnionym wydatkiem. I tu z pomocą - dla siebie i dla Peugeota - przychodzi Mitsubishi. Jednym z elementów planu restrukturyzacji japońskiej firmy jest oferowanie rozwiązań technologicznych i możliwości produkcyjnych kooperantom.

Nowy model z lwem na masce może być podobnej wielkości do produkowanego we Włoszech Mitsubishi Pinin. Warto podkreślić, że Francuzi mają już doświadczenie w przyklejaniu swojego logo na inne auta - używali, bowiem Mercedesów G, dostarczając je macierzystej armii, która nie mogła pokazać się w niemieckich autach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.