1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Wspólny projekt Renault i Caterhama zagrożony

Wspólny projekt Renault i Caterhama zagrożony

Renault po prezentacji koncepcyjnego Alpine A110-50 w niedługim czasie pojawiły się informacje, że auto pojawi się na drogach i zostanie opracowane przez współprace Renault z Caterhamem. Teraz jednak projekt stanął pod dużym znakiem zapytania.

Wspólny projekt Renault i Caterhama zagrożony

Jakiś czas temu Renault wraz z Caterhamem ogłosiły wspólne prace nad sportowym modelem, który po stronie Renault miałby pojawić się pod szyldem odradzającej się marki Alpine. Cała współpraca dumnie została nazwana Societe des Automobiles Alpine Caterham (SAAC).

Oba modele miały pojawić się w 2016 roku. Moc oscylować miała w okolicach 250 - 300 KM a masa auta ok. 1100 kg. Pierwotnie samochód spod szyldu Alpine miał być słabszy od dwumiejscowego sportowego modelu od Caterhama.

Plotki w mediach brytyjskich mówią, że współpraca obu marek została zakończona, ale ani Renault, ani Caterham nie chcą komentować doniesień. Według niepotwierdzonych informacji projektanci Caterhama skończyli projekt auta, ale ten trafił do ludzi z Renault. Projekt utknął w martwym punkcie i na razie nie wiadomo co stanie się ze sportowymi modelami i współpracą obu producentów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alpine
Tematy w artykule: Caterham Alpine Alpine A110-50 Alpine

Podobne wiadomości:

Renault pokaże Alpine podczas Le Mans

Renault pokaże Alpine podczas Le Mans

Aktualności 2015-05-18

Alpine oficjalnie w Polsce

Alpine oficjalnie w Polsce

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Qashqai – pierwsze ceny już znane
Nissan Qashqai – pierwsze ceny już znane
Nissan przedstawia cennik i oficjalnie otwiera zamówienia na nową generację modelu Qashqai, póki co dostępnego w specjalnej i nieco droższej wersji Premiere Edition.