mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wydłużona Lancia Thesis

Wydłużona Lancia Thesis

Włoski producent prototypów, firma Stola, zaprezentuje podczas targów genewskich z okazji swojego 85-lecia model Stola S85, który został stworzony na bazie Lancii Thesis.

Wydłużona Lancia Thesis

W porównaniu do luksusowego modelu Lancii Stola została wydłużona o 60 cm, dostając dodatkową przestrzeń pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami. Daje to pasażerom podróżującym z tyłu większą przestrzeń na nogi. W sumie auto to ma 5.488 mm długości, co przekłada się na wagę pojazdu 2.030 kg. Dłuższa karoseria nadaje autu jeszcze bardziej eleganckiego wyglądu, porównywalnego nawet do modeli Maybacha.

Elegancja i luksus panuje także we wnętrzu auta. Dodatkowa przestrzeń została wyłożona drewnem, siedzenia pokryte są skórzanym obiciem, pasażerowie tylnych siedzeń mają możliwość elektrycznego rozkładania foteli. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się mała lodówka, system multimedialny, który umożliwia także wysyłanie i otrzymywanie maili oraz dostęp do internetu.

Pod maską kryje się silnik Lancii V6 o pojemności 3,2 litra, mocy 230 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 289 Nm. Mimo większego ciężaru auto osiąga 100 km/h z pozycji zatrzymanej w 9,2 sekundy i może jechać z prędkością 230 km/h.

Auto to jak zapewniają projektanci nie musi być tylko prototypem i może zostać na specjalne zamówienie wyprodukowane nawet w wersji opancerzonej. Jednak nie podali żadnych przybliżonych kosztów, jakie należałoby ponieść na zakup tego samochodu.

Komentuj:

~Metal 2009-05-17

Najładniejsze ma światła z tyłu i wogóle cały tył. Przód już bardziej kontrowersyjny. Autko ciekawe, ale chyba nie zostało nigdy wyprodukowane?

~oswald 2009-05-14

Całkiem udane przedłużenie Thesisa... sympatyków włoszczyzny, a zwłaszcza Lancii, zapraszam do Lancia Klub Polska na stronę lanciaclub.com.pl

~oswald 2009-05-14

Całkiem udane przedłużenie Thesisa... sympatyków włoszczyzny, a zwłaszcza Lancii zapraszam do Lancia klub Polska na stronę ...lanciaclub.com.pl

~mk 2007-11-16

Jeden z najładniejszych samochodów.

~ml 2007-05-04

Podobny do Maybacha ale znacznie ładniejszy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.