mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki Rajdu Zimowego

Wyniki Rajdu Zimowego

Zwycięstwem załogi Mocne Rally Leszek Kuzaj/Andrzej Górski zakończył się 15 Zimowy Rajd Dolnośląski - I runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dla Leszka Kuzaja i Andrzeja Górskiego, startujących Toyotą Corolla WRC, było to drugie z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Zimowym. Podobnie jak rok temu, również tym razem objęli prowadzenie już na pierwszym odcinku specjalnym i nie oddali go do końca. Kuzaj wygrał w sumie 7 odcinków specjalnych, zapewniając sobie dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski za największa liczbę wygranych OS-ów.

Na mecie rajdu Leszek Kuzaj nie krył swojego zadowolenia:

Ogromnie się cieszę ze zwycięstwa w pierwszym rajdzie w sezonie, tym bardziej, że jest to drugi z rzędu sukces na Zimowym. Wiele zawdzięczamy fantastycznej pracy całego zespołu i mechaników, ludzi od pogody, lekarzy i wszystkich zajmujących się logistyką. Gdyby nie ich wysiłek tego sukcesu by nie było. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Kolejnym startem w Mistrzostwach Polski będzie rajd Elmot. Auto pozostanie to samo - Toyota Corolla WRC, ale mam nadzieję, że kierowca będzie w jeszcze lepszej dyspozycji.

Uśmiech nie schodził również z twarzy Andrzeja Górskiego:

Na pewno się cieszymy - to nasz drugi z rzędu wygrany Zimowy. W tym roku radość jest nawet większa, bo konkurencja była silniejsza. Przez cały rajd towarzyszyły nam ogromne emocje związane z pojedynkiem z Januszem i Krzyśkiem. Myślę, że to zwycięstwo jest dobrą prognoza na nadchodzący sezon.

Krzysztof Hołowczyc ukończył rajd na drugim miejscu. Dla Hołka były to pierwsze kilometry nowym Peugotem 206 WRC. Cały rajd w zasadzie ustawiał auto, lecz czasy miał nie najlepsze i nie nawiązał walki z Kuzajem i Kuligiem. Hołek twierdzi, że musi jeszcze lepiej poznać samochód, który ma bardzo duże możliwości. Widowiskowo jeżdżąca załoga Łukasz Sztuka/Zbigniew Cieślar zakończyła udział w Zimowym Rajdzie Dolnośląskim na dobrym trzecim miejscu. Awans na podium załodze Cordoby WRC umożliwiła bardzo spokojna jazda w drugim dniu zmagań oraz awaria Janusza Kuliga na przedostatnim odcinku specjalnym.

Kuligowi odmówił posłuszeństwa silnik w jego nowym Focusie WRC. Już drugi z rzędu Rajd Zimowy okazuje się niezwykle pechowy dla tej załogi. W roku 2000 odpadli już po pierwszym OSie, a tym razem dotarli do przedostatniego. Bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Frycz z pilotem Maciejem Wodniakiem w Mitsubishi Lancer EVO V, zajęli oni czwarte miejsce i wygrali rywalizację w grupie N4.

Klasyfikacja generalna:

1.KUZAJ-GÓRSKI

2.HOŁOWCZYC-WISŁAWSKI +02.14.9

3.SZTUKA-CIEŚLAR +04.05.4

4.FRYCZ-WODNIAK +06.53.4

5.DYTKO-DYTKO +07.16.0

6.ULIARCZYK-PYSZNY +07.24.5

7.BĘBENEK-BĘBENEK +13.08.1

8.CIEŚLIK-LUKAS +16.32.7

9.JURCZAK-CIUPKA +18.31.5

10.POLOŃSKI-DOBOSZ +21.20.9

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.