mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki sprzedaży Saaba w Polsce

Wyniki sprzedaży Saaba w Polsce

W minionym roku w Polsce nabywców znalazło 227 Saabów. Mimo wysokiego kursu euro, dużej konkurencji w segmencie Premium i ogólnej zmiennej sytuacji na rynku motoryzacyjnym Saab w Polsce utrzymał sprzedaż na poziomie roku 2002.

Okazuje się, że samochody z najwyższej półki skutecznie bronią się przed kryzysem. W 2003 roku Almeco – Wyłączny Importer samochodów Saab w Polsce sprzedał 227 samochodów.

„Jak wynika z przeprowadzonych przez nas analiz informacji pozyskiwanych od nabywców Saabów głównymi czynnikami decydującymi o kupnie tych samochodów są: bezwzględnie najwyższy oferowany poziom bezpieczeństwa, unikalna indywidualna stylistyka, doskonałe parametry silników Saab oraz wysoki komfort jazdy. Nie bez znaczenia był także coraz to bardziej doceniany przez naszych klientów wysoki poziom obsługi zarówno sprzedażnej jak i posprzedażnej” powiedział Maciej Cendrowicz, Prezes Zarządu.

Na zakup Saaba 9-5 zdecydowały się 144 osoby z czego 103 nabyły Saaba w wersji SportKombi. Saab 9-3 zaś znalazł 83 nabywców. Główną grupę naszych klientów stanowią: wyższy szczebel menedżerski, prywatni przedsiębiorcy oraz osoby wykonujące wolne zawody wśród których tradycyjnie znajdują się prawnicy, architekci oraz coraz więcej lekarzy i osób związanych z kulturą i rozrywką.

”Przełomowym pod względem sprzedaży samochodów Saab w Polsce może okazać się rok 2004, w którym zamierzamy sprzedać 350 Saabów. Sprzyjać temu będą: dalszy rozwój naszej sieci dealerskiej, dywersyfikowanie oferty, stosowanie nowoczesnych metod pozyskiwania nowych
klientów oraz lojalizowania klientów dotychczasowych” – powiedział Maciej Cendrowicz, Prezes Zarządu Almeco. 

Tegoroczną gamę oferowanych modeli otwiera Saab 9-3 SportSedan 1.8i o mocy 122 KM, który w wyposażeniu standardowym posiada między innymi  6 poduszek powietrznych, system aktywnych zagłówków drugiej generacji, wyświetlacz wielofunkcyjny z komputerem pokładowym, System Kontoli Trakcji TCS i system  ABS. Ukoronowaniem naszej oferty jest tradycyjnie Saab 9-5 Aero rozwijający moc 250 KM oraz moment obrotowy 350 Nm pozwalający na osiągnięcie przyspieszenia na  V biegu od 80 do 120 Km/h w 8,9 sek!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.