mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyniki testu C3 Pluriela w EuroNCAP

Wyniki testu C3 Pluriela w EuroNCAP

Citroen C3 Pluriel uzyskuje 4 gwiazdki w teście EuroNCAP

Po bardzo dobrych wynikach, które uzyskał Citroën C3 kilka miesięcy temu w testach zderzeniowych wykonanych przez EuroNCAP, C3 PLURIEL otrzymuje 4 gwiazdki z wysoką notą 31 punktów, co potwierdza doskonały poziom zabezpieczenia kierowcy i pasażerów w razie kolizji.

C3 PLURIEL stał się w ten sposób najbezpieczniejszym samochodem w swoim segmencie, a także w gronie wszystkich kabrioletów testowanych przez EuroNCAP.

Ten wynik dowodzi, że koncepcja wspólnej platformy konstrukcyjnej tej rodziny samochodów jest skuteczna przy różnych konfiguracjach karoserii. Należy podkreślić, że testy odbyły się w najsurowszych warunkach, w szczególności jeśli chodzi o zderzenie czołowe przy zdemontowanych łukach dachu.

C3 Pluriel, jedyny samochód, który oferuje nowy wymiar modułowej budowy samochodu przekształcającego się w miarę zmieniających się potrzeb użytkowników w pięć podstawowych konfiguracji: hatchback, hatchback panoramiczny, kabriolet, "spider" i "spider pick up".

W dziedzinie bezpieczeństwa aktywnego, C3 Pluriel otrzymał najnowsze technologie takie jak wspomaganie kierownicy o płynnie zmiennej sile działania, ABS wraz ze sterowanym rozdzielaczem siły hamowania, system awaryjnego hamowania sprzężony ze światłami awaryjnymi, czy też system kontroli trakcji ESP połączony z układem przeciw poślizgowym ASR. Te systemy uzupełniają nienaganne zachowanie samochodu.

W zakresie bezpieczeństwa pasywnego, C3 PLURIEL otrzymał liczne wzmocnienia w celu rozpraszania energii zderzenia i ograniczenia odkształceń karoserii. Zastosowanie blachy o wysokiej i bardzo wysokiej granicy elastyczności, liczne wzmocnienia struktury połączone z czterema poduszkami powietrznymi, pirotechnicznymi napinaczami pasów na przednich fotelach, mocowaniami ISOFIX oraz pałąk bezpieczeństwa zintegrowany z oparciem tylnych foteli gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia pośród samochodów tej kategorii.

Komentuj:

~ewa 2006-08-08

Kocham ten model =D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.