mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyścigowe Mazdy

Wyścigowe Mazdy

Firma Mazda planuje zorganizować w przyszłym roku serię wyścigów samochodowych w kategorii NR-A. Wyścigi te miałyby się odbyć w japońskim okręgu Tsukuba, na co zyskano już aprobatę Japońskiej Federacji Samochodowej (JAF). W zawodach mógłby wziąć udział każdy zainteresowany posiadający samochód marki Mazda RX-8.

Wyścigowe Mazdy

Kategoria NR-A jest przeznaczona dla kierowców posiadających seryjne nie przerobione samochody, by dać jednakowe szanse dla wszystkich. Jedynym wymaganiem dla chętnych jest odpowiednie wyposażenie auta w zabezpieczenia. Wszelkie koszty związane z udziałem w rajdzie ograniczone są do minimum.
Mazda od 2002 roku organizuje już podobne imprezy sportowe w kategorii Roadstar NR-A. Odbywają się cztery razy w ciągu roku i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Model RX-8, napędzany całkowicie nowym silnikiem RENESIS, jest nowym typem sportowych aut Mazdy wyróżniający się sportową stylistyką i bardzo dobrymi osiągami, lecz mający spore wewnętrzne rozmiary wygodne dla czterech dorosłych osób. Wprowadzony w kwietniu tego roku RX-8 osiągnął już bardzo dużą popularność.
Mazda chcąc powielić sukces osiągnięty z wyścigami samochodowymi marki Roadster, zdecydowała się na kontynuację podobnej akcji z modelem RX-8. Wyścigi te mają spopularyzować jeszcze bardziej markę Mazda i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Specjalnie dla tego typu imprez Mazda wprowadza do sprzedaży opcjonalne sportowe wyposażenie modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.