mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wystartował legendarny wyścig Mille Miglia

Wystartował legendarny wyścig Mille Miglia

W dniu dzisiejszym ruszył jeden z najsłynniejszych rajdów drogowych świata Mille Miglia, w którym udział biorą historyczne auta startujące już przed ponad pięćdziesięcioma laty.

Wystartował legendarny wyścig Mille Miglia

Intensywny, trzydniowy program imprezy, przewidujący jazdę okrężną przez Ferrarę i Rzym ze startem i metą w Brescii wymaga zdrowego hartu ducha. Pierwsze pojazdy wyjechały około 6:30 rano, a na mecie spodziewa się ich po godzinie 21:30.

Z Brescii wystartowały dwa klasyki marki Chrysler: Chrysler 75 Roadster z 1929 roku oraz Chrysler 77 Roadster z  roku 1930. Miejsca za ich kierownicami zajęli dwaj szefowie Chrysler Group: prezes i dyrektor naczelny dr Dieter Zietsche oraz wiceprezes ds. sprzedaży Joe Eberhardt.

Miejsce obok prezesa Zetsche w Chryslerze 75 Roadster 1929 zajęła Denise McCluggage, niezależna dziennikarka amerykańska i entuzjastka wyścigów samochodowych. Samochód ten, należący do australijskiego biznesmena, startował czterokrotnie w zawodach Mille Miglia, brał także udział w wielu innych imprezach sportowych, m.in. w słynnym 24-godzinnym wyścigu Classic Le Mans we Francji.

Chrysler 75 posiada silnik sześciocylindrowy o pojemności skokowej 4083 cm3 i mocy 84 KM przy 3400 obr/min a jego masa własna wynosi 1447 kg. Wyprodukowano łącznie 48.850 sztuk tych pojazdów w różnych wersjach i stylach nadwozia.

Samochodem Chrysler 77 Roadster 1930 z bogatej kolekcji DaimlerChrysler Classic Car pojedzie Joe Eberhardt wraz z Daniele Protti – niezależną dziennikarką włoską.

Chrysler 77 o masie własnej 1558 kg wyposażony jest w silnik sześciocylindrowy o pojemności skokowej 4410 cm3 i mocy 93 KM przy 3200 obr/min. Łączna produkcja tych pojazdów we wszystkich odmianach nadwoziowych wyniosła 9.913 sztuk.

"Udział w tak klasycznej imprezie jak Mille Miglia podkreśla przywiązanie do tradycji marki Chrysler , która zajmuje ważne miejsce w światowym sporcie samochodowym od 80 już lat swojej historii – powiedział Joe Eberhardt – Jestem bardzo podekscytowany możliwością jazdy tym klasycznym Roadsterem i szansą zmierzenia się z konkurencją na trasie".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.