mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wyzwanie dla złodziei

Wyzwanie dla złodziei

Saab 9-3 SportSedan spełnia nowe szwedzkie standardy zabezpieczeń

Nowy Saab 9-3 SportSedan to pierwszy samochód, spełniający zaostrzone standardy w zakresie zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą, zgodne z najnowszymi wymogami organizacji Swedish Theft Protection Association, przeciwdziałającej m.in. kradzieżom pojazdów mechanicznych.

Odbierając certyfikat TFFN01 z rąk przedstawicieli organizacji certyfikacyjnej Swedish Fire and Security - Lars Evenson, Szef Projektu w dziale zabezpieczeń Saab Automobile Trollhättan powiedział: „Mamy teraz pisemne świadectwo „odporności” naszego nowego samochodu na próby włamania. Jest to bardzo cenne, ponieważ wszystkie w zasadzie firmy naszej branży dążą do takiego potwierdzenia jakości stosowanych przez siebie rozwiązań.”

Saab stworzył system zabezpieczenia samochodu powodujący, iż nie ma większego sensu kradzież pojazdu lub jego wyposażenia. I tak na przykład, system audio jest „elektronicznie skojarzony” z konkretnym samochodem i nie będzie działał w żadnym innym – bez uprzedniej zmiany kodowania, którego dokonać może tylko autoryzowany dealer Saaba.

W zakresie doskonalenia standardów zabezpieczeń Saab ściśle współpracuje ze Swedish Theft Protection Association a także ze znanym brytyjskim centrum badawczym Thatcham.

„Nasi partnerzy doskonale znają metody działania włamywaczy i złodziei samochodowych” – mówi dalej Lars Evenson – „Ponadto – wiele komponentów samochodu zaopatrzyliśmy w kody bezpieczeństwa, tak więc ich obrót na rynku jest wręcz niemożliwy. Współdziałamy też ściśle ze szwedzką policją oraz europejską organizacją policyjną Europol.”

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.