mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wzrost sprzedaży Mitsubishi w Europie

Wzrost sprzedaży Mitsubishi w Europie

Japoński koncern Mitsubishi Motors Corporation odnotował pierwszy od 1999 roku wzrost sprzedaży samochodów na terenie Europy.

Firma sprzedała w ciągu całego roku 207.939 samochodów w 35 krajach europejskich. Stanowi to 2,4-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego, sprzedano wówczas 203.028 ezemplarzy aut. Wzrost sprzedaży przełożył się także na uzyskany zysk przez Mitsubishi.

Sukcesem zakończyło się wprowadzenie na rynek odświeżonych modeli Outlander oraz Lancer. Outlander o 29% przekroczył zakładaną sprzedaż z uzyskując 10.284 sprzedanych egzemplarzy. Modele Lancer oraz Lancer Station Wagon znalazły 8.117 nabywców, zaś Carisma 31.771, co stanowi 4,3-procentowy wzrost sprzedaży.

Najbardziej dynamicznym rynkiem dla aut Mitsubishi okazała się Rosja, gdzie w ciągu roku podwojona została ilość sprzedanych samochodów, plasując Mitsubishi na drugim miejscu wśród marek japońskich oraz piątym wśród wszystkich marek samochodowych eksportujących na rynek rosyjski. Dynamiczny wzrost odnotowano także na terenie Europy Wschodniej (+34%), Wielkiej Brytanii (+19,7%) oraz Francji (+6,7%).

Rok 2003 jest początkiem ekspansji japońskiej firmy na rynek europejski. DO 2007 roku firma planuje wprowadzić 14 całkowicie nowych lub odświeżonych modeli. Pierwszym modelem w 2004 roku będzie Mitsubishi Colt, którego premiera planowana jest na targi motoryzacyjne w Genewie w marcu tego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.