mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > X Polskie Spotkania Europejskie w Warszawie

X Polskie Spotkania Europejskie w Warszawie

DaimlerChrysler wspiera integrację Polski z Unią Europejską

W przekonaniu, że przyszłość gospodarczo stabilnej i demokratycznej Polski leży w zjednoczonej Europie, DaimlerChrysler wspiera integrację Polski z Unią Europejską. W tym roku koncern już kolejny raz jest sponsorem Polskich Spotkań Europejskich organizowanych przez Polską Fundację Roberta Schumana. Tegoroczne, dziesiąte Spotkania są w tym roku – na miesiąc przed referendum – szczególnie ważnym elementem kampanii przedakcesyjnej.

Tegoroczne X Polskie Spotkania Europejskie stanowią preludium do wielkiego finału w postaci referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Rozpocznie je cykl seminariów w Warszawie (5-9 maja br.) skierowanych do studentów. Uroczyste otwarcie Spotkań odbędzie się 10 maja 2003 r. na Placu Zamkowym. Oprócz kilku tysięcy gości z całej Polski, w otwarciu wezmą udział: Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, Prezes NBP Leszek Balcerowicz, Minister Danuta Hübner oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński. Jak co roku, w czasie otwarcia Spotkań przyznana zostanie Polska Nagroda Europejska.

Polska Fundacja imienia Roberta Schumana powstała w 1991 roku. Została założona przez osobistości związane ze zmianami ustrojowymi lat 1989-90, miedzy innymi przez Tadeusza Mazowieckiego i Piotra Nowina-Konopkę. Imię Roberta Schumana zostało wybrane przez Fundatorów jako nawiązanie do polityki francusko-niemieckiej lat pięćdziesiątych, modelu pojednania zwróconego w przyszłość i nastawionego na budowanie wspólnej Europy.

"Przywrócenie Europy Polsce i Polski Europie będzie długim i skomplikowanym procesem. Aby go doprowadzić do końca, potrzeba wiele społecznego i indywidualnego wysiłku. Wzorując się na symbolicznej postaci Roberta Schumana - człowieka wielkiej wizji i wielkich czynów, myśliciela i męża stanu, działacza gospodarczego i jednego z Ojców Założycieli nowej Europy - chcemy w tym dziele uczestniczyć.

DaimlerChrysler poczuwa się do obowiązku wspieranie Polski i Polaków do świadomego członkostwa w Unii Europejskiej. Dlatego wspieramy wszystkie inicjatywy społeczne i polityczne, które służą temu celowi. Pragniemy aktywnie przyczynić się do budowania społeczeństwa obywatelskiego i uczestniczyć w zmianach, które obecnie zachodzą w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.