mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > X-Type nagrodzony za silnik diesla

X-Type nagrodzony za silnik diesla

Jaguar X-Type zdobył główną nagrodę w kategorii samochodów z silnikiem diesla przyznawaną przez magazyny Fleet Week oraz Fleet Management. Drugie miejsce w kategorii luksusowych aut zdobył Jaguar XJ.

X-Type nagrodzony za silnik diesla

Czytelnicy obu magazynów zdecydowanie wybrali X-Type jako New Diesel Car of the Year. Nowy diesel 2,0D, pierwszy raz dostępny w modelu X-Type, zużywa niecałe 6l/100 km, emisja CO2 nie przekracza 150g/km, zaś 100 km/h ze startu auto osiąga w niecałe 10 sekund i może rozpędzić się maksymalnie do 200 km/h.

W połowie bieżącego roku Jaguar planuje rozszerzenie oferty. Do sprzedaży od marca ma trafić nowa wersja X-Type kombi oraz dostępny będzie nowy silnik diesla 2,7l, V6, bi-turbo, na początku w modelu S-Type.

Silnik X-Type 2,0D spowodował wzrost popytu na model w całej Europie. Zwiększona sprzedaż miała miejsce głównie w ostatnim kwartale ubiegłego roku oraz jest kontynuowana od początku tego roku.


Podobne wiadomości:

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Komentuj:

~Mirek 2007-02-16

Bardzo ładny i praktyczny samochód szczególnie w wersji kombi. Model x type ma bardzo oryginalne wnetrze, szkoda tylko ze nie ma jeszcze plyty do navigacji z polskimi miastami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.