mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Z letniej kolekcji Fuldy

Z letniej kolekcji Fuldy

Niemiecka marka należąca do Grupy Goodyear, wprowadzi do swojej oferty nową oponę letnią o nazwie Carat Exelero. Jest ona przeznaczona do samochodów wyższej klasy i udało jej się zdobyć certyfikat TÜV.

Z letniej kolekcji Fuldy

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań oraz dogłębnym sprawdzeniu cyklu produkcyjnego, wiodąca niemiecka organizacja do spraw badań i certyfikacji TÜV SÜD przyznała nowej oponie Fulda Carat Exelero oficjalny Certyfikat Wydajności i Jakości TÜV. To pierwszy taki certyfikat TÜV przyznany producentowi opon za bardzo dobrą jakość produktu.

Nowa Fulda Carat Exelero wyposażona została w stworzony od podstaw system zapewnienia przyczepności, który skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Optymalną przyczepność opony do jezdni zapewnia m.in. opracowany przez inżynierów Fulda nowy składnik mieszanki gumowej. Składnik ten - dzięki obniżonej elastyczności - sprawia, że opona dłużej przylega do powierzchni drogi i w ten sposób zwiększa się powierzchnia styczności opony z drogą polepszając tym samym przyczepność opony.

Łatwiejsze kierowanie autem wyposażonym w nowe opony Fulda Carat Exelero jest możliwe dzięki nowemu szkieletowi tych opon. Został on opracowany z myślą o najnowszej generacji samochodów sportowych i limuzynach. Szczególną uwagę zwrócono na osiągnięcie wysokiej stabilności oraz przewidywalności zachowania opony. Stabilny szkielet mniej odkształca się przy gwałtownym hamowaniu, czy wchodzeniu w ostry zakręt. Zachowanie opony w trakcie kierowania pojazdem staje się w ten sposób bardziej przewidywalne, dając kierowcy dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Nowa konstrukcja opony, tak zwany DualShift, spotykany jedynie w oponach Fulda Carat Exelero, pozwala obniżyć poziom hałasu. Stosując specjalnie do tego celu przeznaczone komputerowe programy modelowania, specjaliści Fulda stworzyli wzór bieżnika o podwójnym, zintegrowanym działaniu. Po pierwsze, bloki boczne oraz bloki środkowe bieżnika różnią się od siebie rozmiarem, aby dźwięki powstające podczas jazdy tworzyły na tyle szerokie spektrum częstotliwości, by w efekcie obniżył się poziom hałasu. Po drugie, każde z sześciu żeber tworzących wzdłuż opony jej bieżnik jest lekko obrócone tak, aby sąsiadujące ze sobą żebra zachodziły na siebie.

Nowa opona Fulda Carat Exelero będzie dostępna w pierwszym kwartale 2005 roku, w 33 rozmiarach i 39 wersjach, od 15 do 23 cali. 13 z 39 rozmiarów to nowość w ofercie Fulda. Wszystkie rozmiary opony Fulda Carat Exelero - oprócz rozmiaru 215/50ZR17 - będą wyposażone w zintegrowany system Rim Protektor zapewniający ochronę felgi np. przed uszkodzeniem spowodowanym najazdem na krawężnik.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.