mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone Cayenne

Zielone Cayenne

Porsche rozważa możliwość produkcji hybrydowego modelu Ceyenne! Jeżeli tak się stanie, będzie to trzeci po Lexusie RX 400h i Fordzie Escape Hybrid SUV z pro-ekologicznym napędem.

Zielone Cayenne

Co więcej, możliwe jest, że serce Porsche zostanie przeszczepione właśnie z modelu koncernu Toyota. Tym samym, nie tylko poszerzy się oferta luksusowych terenówek dbających o środowisko, ale będziemy świadkami współpracy dwóch konkurentów w tym zakresie.

Technologia Hybrid Synergy Drive, bo tak nazywa się połączenie konwencjonalnego silnika spalinowego z wspomagającą go jednostką elektryczną, jest już licencjonowana przez Toyotę innym producentom. Ford używa jej do napędu małego SUVa Escape, a Nissan już planuje wyposażenie w nią swoich modeli. Tym samym realizuje się plan powolnego zastępowania tradycyjnych jednostek napędowych.

"W tej chwili jest to jedyny sposób, aby spełnić obowiązujące w przyszłości normy emisji" - przyznał Wendelin Wiedeking. Szef Porsche przyznał jednocześnie, że marka nie będzie oferować silników diesla i to właśnie w hybrydach upatruje swoją przyszłość.

Nie bez znaczenia dla włodarzy sztutgarckiej marki jest fakt, że na ich priorytetowym rynku zbytu - w USA - już w 2009 roku wprowadzone zostaną nowe, jeszcze bardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Lexus wprowadza swojego 400h do sprzedaży na wiosnę 2006 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.