mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zimowe paliwa na stacjach Statoil

Zimowe paliwa na stacjach Statoil

Zbliża się kolejna długa zima, a wraz z nią dokuczliwe mrozy. Troska o komfortową i bezpieczną jazdę samochodem w trudnych warunkach pogodowych, jakie występują w Polsce, to specjalność Statoil.

Od listopada na stacjach Statoil dostępne są specjalne zimowe paliwa - diesel i autogaz. Kampanię nowych produktów, wspiera loteria „Promocja zimowych paliw”.

„Na północy mrozy są wyjątkowo dokuczliwe, dlatego Statoil pochodzący ze słynącej ze srogich zim Norwegii, zna się tak dobrze na zimowych paliwach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu stacji za kołem podbiegunowym Statoil i jego klienci są zawsze odpowiednio przygotowani do ciężkiej zimy.” – powiedziała Agnieszka Brukszo.

Wzbogacony autogaz wyróżnia się wyższą zawartością propanu, który gwarantuje bezproblemową eksploatację samochodu. Przy ekstremalnie niskich temperaturach zawartość propanu w autogazie może wynosić nawet 70 %, co gwarantuje zwiększoną kulturę silnika. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort użytkowników autogaz jest stale objęty programem kontroli jakości wykonywanym przez szwajcarską firmę Societe Generale de Surveillance.

Przystosowany przez Statoil do długiej i mroźnej zimy jest także olej napędowy diesel. Jest wyjątkowo skuteczny, dzięki odpowiednio dobranemu produktowi bazowemu oraz specjalistycznym dodatkom, których zastosowanie pozwala na obniżenie parametru takiego jak „temperatura zablokowania zimnego filtra”. Jest to niezwykle ważne, gdyż w przypadku obniżania się temperatury oleju napędowego, drobiny parafiny stają się tak duże, że uniemożliwiają przepływ odpowiedniej ilości paliwa przez filtr. Proces ten prowadzi do zakłóceń pracy silnika, a następnie do jego całkowitego unieruchomienia.

W związku z pojawieniem się w sprzedaży paliw przystosowanych do warunków zimowych, specjalnie przygotowaną kampanię pod hasłem „Na zimowych paliwach znamy się najlepiej”, uzupełnia loteria „Promocja zimowych paliw”. Loteria trwać będzie na stacjach z logo Statoil od 24.11.2003r. do 18.01.2004r. Główną nagrodą loterii jest skuter śnieżny marki YAMAHA. Nagrody dodatkowe to bony o wartości 150 zł - losowane raz w tygodniu z każdej stacji. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest wypełnienie kuponu promocyjnego i wrzucenie go do urny na stacji Statoil. Kupony można zdobyć dzięki zakupom na stacjach Statoil lub odrywając kupon promocyjny zamieszczony w prasie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.